Co to jest
Aktualności
Regulamin
Zgłoszenia
Lista Zgłoszonych
Archiwum
Nocny Azymut

Od sezonu 2013/14 w okresie jesienno zimowym organizujemy cykl wieczornych biegów na orientację pod nazwą "Nocny Azymut".


Imprezę organizujemy z myślą o tych, którzy lubią nowe, ciekawe wyzwania, lubią aktywnie spędzać czas, chcieliby stawiać pierwsze i kolejne kroki w biegach lub marszach na orientację oraz tworzyć wspólnie z nami i innymi uczestnikami niepowtarzalną atmosferę, jaka od lat panuje na naszych spotkaniach, zarówno na trasach jak i po ich zakończeniu, przy ciepłej herbatce z sokiem malinowym oraz pysznych drożdżówkach z "Piekarni - Cukierni Szydłowscy".


Zawody rozgrywane są (bez względu na warunki atmosferyczne) w czwartkowe wieczory na terenie trójmiejskich parków i osiedli, głównie w Gdyni i Gdańsku. W każdej edycji odbywa się 6 biegów, z których 4 najlepsze zaliczane są do klasyfikacji końcowej.


Zawodnicy mają możliwość rywalizowania w 4 kategoriach, różniących się poziomem trudności i długością. Trasy można pokonywać biegiem lub marszem, indywidualnie lub w zespołach, każdy sam decyduje i wybiera, to co najbardziej lubi.


Pierwsza kategoria to "Płotka" -  stworzona jest z myślą o najmłodszych uczestnikach oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją; trasa jest niedługa i przebiega w pobliżu Centrum Zawodów. To świetna trasa na zachętę.
 

Druga kategoria to "Pstrąg" - polecamy ją osobom, które już zetknęły się z imprezami na orientację, ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie i na siłach na starty na dłuższej i trudniejszej trasie.


Trzecia w kolejności  kategoria to "Pirania" - polecamy ją osobom obeznanym z mapą, którym żadne wyzwanie nie jest straszne.


Najtrudniejsze i najdłuższe są trasy w kategorii "Rekin" - jest ona stworzona dla zawodników wyczynowych, którzy oprócz sporych wyzwań, lubią się także porządnie zmęczyć na trasie.


W tym roku, mamy nadzieję, że bez przeszkód, wracamy do tradycyjnej formuły zawodów. Już 28 października ruszamy z IX edycją naszego cyklu, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy! Szczegóły znajdziecie w Regulaminie.
 

*Polityka prywatności