Regulamin 

cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych 

„Z Mapą do Lasu – 2024”

 

"Z Mapą do Lasu" - to spotkania rekreacyjno-sportowe organizowane przez członków klubu orientacji sportowej UKS "Azymut 45 Gdynia”, mające na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych, nieznanych i atrakcyjnych trasach. 

Spacerujemy – truchtamy – biegamy – ścigamy się - z samym sobą, z pozostałymi uczestnikami? - każda forma aktywności jest dopuszczalna, każdy sam decyduje z kim, w jaki sposób i w jakim tempie pokonuje swoją trasę. 

To Ty wybierasz sposób w jaki chcesz spędzić ten czas!

Masz obawy, że to nie jest impreza dla Ciebie? Zupełnie niepotrzebnie! Na starcie czekają osoby zajmujące się orientacją sportową od wielu lat, które z chęcią podzielą się z Tobą swoją wiedzą i wytłumaczą Ci jak zacząć.

Od kilku lat nasze imprezy organizujemy w dwóch różnych formach: Stacjonarne ZMdL i Samodzielne  ZMdL.


Stacjonarne ZMdL - to spotkania "na żywo", które organizujemy od grudnia 2012 roku.

Spotkania rozpoczynają się o godzinie 10.30 - to oznacza, że w lesie stoją punkty kontrolne i można ruszać na trasę. W miejscu spotkania czekamy na Was z wydrukowanymi (zgodnie ze zgłoszeniem) mapami. Zawsze mamy w rezerwie jakieś dodatkowe mapy dla spóźnialskich i niezdecydowanych, ale w tym przypadku nie gwarantujemy dostępności map z wybraną trasą.

Dla osób początkujących wszelkie informacje jak zmierzyć się z trasą będą udzielane przez trenerów na starcie.

W centrum na mecie w godzinach 10.30 - 13.30 będzie czekała gorąca herbatka Dyrektora. Miło będzie, jak zabierzcie swoje kubeczki wielokrotnego użytku. Na miejscu mamy w rezerwie kubeczki jednorazowe.

Spotkania kończą się o godzinie 13.30 - to oznacza, że jak dotrzecie na metę po tej godzinie, to nas może już tam nie być. Ale punkty w lesie stoją, więc spokojnie możecie po tej godzinie kontynuować pokonywanie trasy.

Zgłoszenia na spotkania Stacjonarne przyjmujemy do godziny 20.00 dnia poprzedzającego imprezę poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie lub mailowo na adres zgloszenia@azymut45gdynia.org. Odpłatność wynosi 10 zł za mapę, z mapą może wyruszyć na trasę dowolna ilość osób. Opłaty można dokonać przelewem na nasze konto (opcja preferowana) lub gotówką na miejscu spotkania.

Terminy imprez Stacjonarnych:

28.01.2024 - "Z Mapą do Lasu z Babcią i Dziadkiem"

25.02.2024 - "Urodziny Gdyni Z Mapą do Lasu"

17.03.2024 - "Wiosenne Z Mapą do Lasu"

14.04.2024 - "W poszukiwaniu Zająca Z Mapą do Lasu"

18.05.2024 - "Z Mapą do Lasu z Mamą i Tatą"

01.06.2024 - "Z Mapą do Lasu - Dzieciom!"

06.07.2024 - "Wakacje Z Mapą do Lasu"

24.08.2024 - "Morskie Opowieści na Z Mapą do Lasu"

15.09.2024 - "Z Mapą do Lasu śladami Obrońców Wybrzeża"

13.10.2024 - "Jesienne Z Mapą do Lasu"

23.11.2024 - "Piknik Niepodległości Z Mapą do Lasu"

08.12.2024 - "Mikołajkowe Z Mapa do Lasu"

Terminy z przyczyn od nas niezależnych mogą ulec zmianie, o czym wcześniej poinformujemy.


Samodzielne ZMdL - to udostępnione przez nas trasy do samodzielnego pokonania w dowolnym czasie w ramach dostępnego terminu. Tą formę ZMdL organizujemy od czasu pandemii.

Trasy na Samodzielne ZMdL są ustawione przez nas w terenie i pozostają dostępne przez kilkanaście dni. Można na nie wyruszyć w dogodnym dla siebie czasie. Terminy podajemy z wyprzedzeniem na stronie.

Zgłoszenia na spotkania Samodzielne przyjmujemy przez cały okres dostępności tras poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie lub mailem na adres zgloszenia@azymut45gdynia.org. Odpłatność wynosi 10 zł za każdą wydrukowaną lub zapisaną przez Was mapę. Liczymy na Waszą uczciwość! Opłaty należy dokonać przelewem na nasze konto.

W ciągu 24 godzin od po zaksiegowaniu wpłaty - wysyłamy na podany adres e-mail mapę z wybraną trasą do samodzielnego wydrukowania lub zapisania w telefonie. Jeśli chcecie otrzymać mapę szybciej, przyślijcie na maila potwierdzenie wpłaty!
 

Dostępne Trasy:

R - ok. 2,5km - Trasa dla początkujących, rodzin z małymi dziećmi, dzieci - jeśli nie miałaś/eś styczności z mapą, nie znasz symboliki, nie wiesz, jak posługiwać się kompasem – to nie czekaj, przyjdź! Przekonasz się, że to potrafisz, pomożemy Ci.

A - ok. 3,0km - Trasa krótka, trochę trudniejsza technicznie od poprzedniej, polecana dla początkujących, którzy mieli już kontakt z mapą - ta trasa to wyzwanie dla początkujących i możliwość doskonalenia swoich umiejętności, w czym z chęcią Ci pomożemy.

B - ok. 4,5km - Trasa średnia- jest to nic innego jak standardowa trasa do biegów na orientację. Aby ją pokonać na pewno trzeba opanować podstawy. Dla profesjonalistów to wyścig z czasem, unikanie najdrobniejszych błędów i walka o każdą sekundę; dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją, to duże wyzwanie, jeśli Ci się uda… rozpoczniesz wyścig z czasem, samym sobą, i błędami, których trzeba będzie unikać. I nad tym będziemy wspólnie pracować.

C - ok. 7,5km - Trasa dla zaawansowanych - "z utrudnieniami". Przede wszystkim ma na celu sprawienie trudności przy realizacji tego treningu. Dlaczego? Żebyśmy wyciągali wnioski, szkolili się i podnosili nasze umiejętności, nawet dla najlepszych pełne jego wykonanie może być wyzwaniem.

* Każda trasa może być w wariancie bez dróg, prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu - jeśli ktoś chciałby utrudnić sobie pokonanie trasy, to polecamy ten wariant, może to okazać się ciekawym doświadczeniem. Usługa jest gratisowa. 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: zgloszenia@azymut45gdynia.org. Z chęcią na nie odpowiemy.

Zapraszamy!!!