Regulamin 

cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych 

„Z Mapą do Lasu – 2023”

 

"Z Mapą do Lasu" - to spotkania rekreacyjno-sportowe organizowane przez członków klubu orientacji sportowej UKS "Azymut 45 Gdynia”, mające na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych, nieznanych i atrakcyjnych trasach. 

Spacerujemy – truchtamy – biegamy – ścigamy się - z samym sobą, z pozostałymi uczestnikami? - każda forma aktywności jest dopuszczalna, każdy sam decyduje z kim, w jaki sposób i w jakim tempie pokonuje swoją trasę. 

To Ty wybierasz sposób w jaki chcesz spędzić ten czas!

Masz obawy, że to nie jest impreza dla Ciebie? Zupełnie niepotrzebnie! Na starcie czekają osoby zajmujące się orientacją sportową od wielu lat,  które z chęcią podzielą się z Tobą swoją wiedzą i wytłumaczą Ci jak zacząć !

Od kilku lat nasze imprezy organizujemy w dwóch różnych formach: Stacjonarne ZMdL i Samodzielne  ZMdL.

Terminy imprez stacjonarnych:

29.01.2023 - "Z Mapą do Lasu z Babcią i Dziadkiem"

26.02.2023 - "Urodziny Gdyni Z Mapą do Lasu"

18.03.2023 - "Wiosenne Z Mapą do Lasu"

16.04.2023 - "W poszukiwaniu Zająca Z Mapą do Lasu"

20.05.2023 - "Z Mapą do Lasu z Mamą i Tatą"

25.06.2023 - "Z Mapą do Lasu - Dzieciom!"

08.07.2023 - "Wakacje Z Mapą do Lasu"

26.08.2023 - "Morskie Opowieści na Z Mapą do Lasu"

03.09.2023 - "Z Mapą do Lasu śladami Obrońców Wybrzeża"

14.10.2023 - "Jesienne Z Mapą do Lasu"

05.11.2023 - "Piknik Niepodległości Z Mapą do Lasu"

09.12.2023 - "Mikołajkowe Z Mapa do Lasu"

Terminy z przyczyn od nas niezależnych mogą ulec zmianie, o czym wcześniej poinformujemy.

Zgłoszenia przyjmujemy do godziny 20.00 dnia poprzedzającego imprezę poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie lub mailowo na adres zgloszenia@azymut45gdynia.org.

Odpłatność: 10 zł za mapę, z mapą może wyruszyć na trasę dowolna ilość osób.

Prosimy o wpłatę za każdą zamówioną przez Was mapę na nasze konto w

Santander Bank Polska 61 1090 1102 0000 0001 1522 1619

W dniu spotkania będzie można kupić mapę na miejscu, ale nie gwarantujemy dostępności map z wybraną trasą.

Dla osób początkujących wszelkie informacje jak zmierzyć się z trasą będą udzielane w centrum.

Zapraszamy od godz. 10.30 do 13.30. - oznacza to, że od godz. 10.30 wszystko będzie przygotowane i można wyruszać na trasę. O godzinie 13.30 planowane jest zakończenie spotkania.

W centrum na mecie będzie czekała gorąca herbatka Dyrektora. Miło będzie, jak zabierzcie swoje kubeczki wielokrotnego użytku. W centrum dysponujemy jednorazówkami.

Imprezy Samodzielne:

Pomiędzy Spotkaniami Stacjonarnymi, można wziąć udział w imprezach „ZMdL” w wersji Samodzielnej – trasy są oznakowane przez kilkanaście dni i można na nie wyruszyć w dowolnym czasie. Terminy podajemy z wyprzedzeniem na naszej stronie www.

Należy zgłosić się przez formularz na naszej stronie internetowej (lub na adres: zgloszenia@azymut45gdynia.org) - w ciągu 24 godzin wysyłamy mailem mapę do samodzielnego wydrukowania lub zapisania w telefonie.

Odpłatność: 10 zł za mapę, z mapą może wyruszyć na trasę dowolna ilość osób.

Prosimy o wpłatę za każdą zamówioną przez Was mapę na nasze konto w 

Santander Bank Polska 61 1090 1102 0000 0001 1522 1619

Dostępne Trasy:

R - ok. 2,5km - Trasa dla początkujących, rodzin z małymi dziećmi, dzieci - jeśli nie miałaś/eś styczności z mapą, nie znasz symboliki, nie wiesz, jak posługiwać się kompasem – to nie czekaj, przyjdź! Przekonasz się, że to potrafisz, pomożemy Ci.

A - ok. 3,0km - Trasa krótka, trochę trudniejsza technicznie od poprzedniej, polecana dla początkujących, którzy mieli już kontakt z mapą - ta trasa to wyzwanie dla początkujących i możliwość doskonalenia swoich umiejętności, w czym z chęcią Ci pomożemy.

B - ok. 4,5km - Trasa średnia- jest to nic innego jak standardowa trasa do biegów na orientację. Aby ją pokonać na pewno trzeba opanować podstawy. Dla profesjonalistów to wyścig z czasem, unikanie najdrobniejszych błędów i walka o każdą sekundę; dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją, to duże wyzwanie, jeśli Ci się uda… rozpoczniesz wyścig z czasem, samym sobą, i błędami, których trzeba będzie unikać. I nad tym będziemy wspólnie pracować.

C - ok. 7,5km - Trasa dla zaawansowanych - "z utrudnieniami". Przede wszystkim ma na celu sprawienie trudności przy realizacji tego treningu. Dlaczego? Żebyśmy wyciągali wnioski, szkolili się i podnosili nasze umiejętności, nawet dla najlepszych pełne jego wykonanie może być wyzwaniem.

* Każda trasa może być w wariancie bez dróg, prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu - jeśli ktoś chciałby utrudnić sobie pokonanie trasy, to polecamy ten wariant, może to okazać się ciekawym doświadczeniem. Usługa jest gratisowa. 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: zgloszenia@azymut45gdynia.org. Z chęcią na nie odpowiemy.

Zapraszamy!!!