AGATA PORZYCZ

Trener Koordynator

Trener I klasy orientacji sportowej, absolwentka AWFiS w Gdańsku. W latach 1988-1990 trenerka kobiecej kadry narodowej seniorek w biegu na orientację. W latach 2004-2010 trener kadry narodowej juniorów, a od 2007 roku także młodzieżowców w biegu na orientację. W roku 2020 i 2021 ponownie prowadziła, jako I Trener, Kadrę Narodową Juniorów i Młodzieżowców. Od wielu lat trener koordynator kadry województwa pomorskiego w biegu na orientację.

Wychowawca i trener wielu pokoleń biegaczy na orientację. Jej wychowankowie wielokrotnie reprezentowali Polskę na najważniejszych międzynarodowych imprezach takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata Wojskowych, zdobywając na nich kilkanaście medali.
Przygodę z biegiem na orientację rozpoczęła w swoim rodzinnym mieście Łodzi w roku 1975. W swojej bardzo długiej karierze zawodniczej (1975-1997) zdobyła 37 medali Mistrzostw Polski w tym 13 złotych. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach międzynarodowych, uczestniczka Mistrzostw Świata na Węgrzech w 1983 roku i w Szwecji w 1989 roku.

Poza sportem interesuje się psychologią, wschodnimi sztukami medytacji, lubi czytać ....

JERZY PORZYCZ

Trener

Z wykształcenia technik telekomunikacji, absolwent Technikum Łączności w Gdańsku. Od wielu lat Instruktor Orientacji Sportowej.

Wychowawca wielu pokoleń biegaczy na orientację. Jego zawodnicy zdobywali wiele medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także reprezentowali Polskę na imprezach mistrzowskich, takich jak Mistrzostwa Europy Juniorów i Mistrzostwa Świata Juniorów. Był trenerem swojego młodszego brata Janusza, kiedy zdobywał on pierwszy w historii naszego kraju tytuł Mistrza Świata Juniorów w biegu na orientację w Berlinie w 1991 roku. 

W orientacji od 1977 roku. Początkowo w imprezach turystycznych, a od 1980 roku sportowych. Srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów w biegu sztafetowym w 1981 roku. Obecnie jeden z czołowych zawodników w kategoriach weterańskich.

Amator książek i filmów o tematyce wojennej.

ANGELIKA CHĘCIŃSKA

Trener

Od kilku lat Instruktor Orientacji Sportowej.

Angi pod panieńskim nazwiskiem Lińska była reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w bno w Danii w 2010 roku, złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w bno w 2009 roku, brązową medalistką Mistrzostw Polski w średniodystansowym bno w 2010 roku oraz brązową medalistką Mistrzostw Polski w biegu klasycznym w 2011 roku. W 2013 i 2014 roku wygrała półmaraton Żarnowiecki w kategorii Kobiet. 

Obecnie jest przede wszystkim pracującą matką dwójki wspaniałych dzieci - Maksia i Olimpki. Po przerwie macierzyńskiej zaczęła znowu regularnie trenować. Chce pokazać sobie i innym, że nie trzeba rezygnować z tego co się kocha, z pasji, wystarczy trochę determinacji i dobrego planowania. Uwielbia biegać w lesie, w terenie górzystym, czym bardziej jest zmęczona na treningu, tym ma więcej energii w ciągu dnia.

W wolnych chwilach (w pociągu, autobusie, wieczorami) szkicuje. Uważa, że to ją odpręża i przenosi człowieka w inny wymiar, najbardziej lubi rysować las, góry, jednym słowem naturę.

Angi to człowiek orkiestra, zawsze chętna do wszelkiej pomocy, no i piecze wyśmienite słodkości na nasze klubowe imprezy.

ZBIGNIEW PORZYCZ

Trener

Przygodę z orientacją "dzięki" rodzicom, rozpoczął jeszcze przed urodzeniem. Podczas kilkunastu lat biegania zdobył wiele nagród i medali w różnych kategoriach wiekowych na zawodach różnego szczebla. W kategorii juniorów młodszych w 2011 roku wspólnie z Majką i Radziem zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym, a w 2012 roku wspólnie z Zuzią zdobył srebrny medal na I Mistrzostwach Polski w sprinterskim bno. Jako junior w 2014 roku wspólnie z Majką, Zuzią i Radziem został Mistrzem Polski w sztafetach sprinterskich.

Od kilku lat Instruktor Orientacji Sportowej. Z wykształcenia Technik Masażysta. Na co dzień pracuje w zupełnie innej dziedzinie.

ANNA PESTA

Asystent Trenera

Studentka fizjoterapii na GUMed, trenerka pprzygotowania motorycznego, animatorka OS.

Wieloletnia zawodniczka naszego Klubu, czołowa zawodniczka w Polsce w swojej kategorii wiekowej, Mistrzyni Polski w biegu sztafetowym w 2021 roku.