W roku 2019 rozpoczęliśmy nowy cykl wiosenno - letnich wieczornych biegów na orientację pod nazwą "Dzienny Azymut", który będzie uzupełnieniem naszego cyklu jesienno - zimowego "Nocny Azymut". "Dzienny Azymut" będzie rozgrywany w miesiącach kwiecień, maj, czerwiec i wrzesień.


Imprezę organizujemy z myślą o tych, którzy lubią nowe, ciekawe wyzwania, lubią aktywnie spędzać czas, chcieliby stawiać pierwsze i kolejne kroki w biegach lub marszach na orientację oraz tworzyć wspólnie z nami i innymi uczestnikami niepowtarzalną atmosferę, jaka od lat panuje na naszych spotkaniach, zarówno na trasach jak i po ich zakończeniu, przy ciepłej herbatce z sokiem malinowym lub zdrowej wodzie oraz pysznych drożdżówkach z "Piekarni - Cukierni Szydłowscy".


Zawody rozgrywane będą (bez względu na warunki atmosferyczne) w czwartkowe wieczory na terenie trójmiejskich parków i osiedli. W każdej edycji odbędą się 4 biegi, z których 3 najlepsze zaliczane są do klasyfikacji końcowej.


Zawodnicy mają możliwość rywalizowania w 4 kategoriach, różniących się poziomem trudności i długością. Trasy można pokonywać biegiem lub marszem, indywidualnie lub w zespołach, każdy sam decyduje i wybiera, to co najbardziej lubi.


Pierwsza kategoria to "Płotka" -  stworzona jest z myślą o najmłodszych uczestnikach oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją; trasa jest niedługa i przebiega w pobliżu Centrum Zawodów. To świetna trasa na zachętę.

Na tej samej trasie rozgrywana jest "Płotka R" - dedykowana dla najmłodszych, którzy pokonują trasę z opiekunem.

Druga kategoria to "Pstrąg" - polecamy ją osobom, które już zetknęły się z imprezami na orientację, ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie i na siłach na starty na dłuższej i trudniejszej trasie.


Trzecia w kolejności  kategoria to "Pirania" - polecamy ją osobom obeznanym z mapą, którym żadne wyzwanie nie jest straszne.


Najtrudniejsze i najdłuższe są trasy w kategorii "Rekin" - jest ona stworzona dla zawodników wyczynowych, którzy oprócz sporych wyzwań, lubią się także porządnie zmęczyć na trasie.
 

Tegoroczna V edycja tradycyjnie będzie się odbywała tradycyjnie w czwartki. Na pierwszy etap zapraszamy już 25 kwietnia!
 

Wszystkich Was serdecznie zapraszamy! Szczegóły znajdziecie w Regulaminie!