Zapraszamy w niedzielę 16 października w godzinach 11-14 do Bojana na imprezę na orientację z okazji otwarcia Zielonego Punktu Kontrolnego.
Będzie można wyruszyć z mapą do lasu z pomiarem czasu. Można pospacerować, potruchtać lub pościgać się - co kto woli. Jeśli będziecie potrzebować instrukcji, jak poruszać się w lesie z mapą - to nie ma sprawy, śmiało pytajcie. Przygotowaliśmy dla Was 4 różne trasy:
Krótka - ok 3 km
Średnia - ok 4,5 km
Długa - ok 7,5 km
Długa Trudna - ok 7,5 km
 

Na mecie czekać będą na Was dodatkowe atrakcje i coś ciepłego do przekąszenia. Nie zwlekajcie ze zgłoszeniem, zapisujcie się już disiaj, ale nie później niż do piątku 14 października. Zgłoszenie na miejscu w niedzielę też jest możliwe, ale wtedy nie gwarantujemy mapy z wybraną trasą.

Zielony Punkt Kontrolny to polska koncepcja sieci stałych punktów w terenie, najczęściej leśnym, służąca do uprawiania orienteeringu. Projekt w Bojanie ma 30 PK i 8 tras - cztery ze startem w okolicy Cmentarza Armii Czerwonej w Bojanie i cztery ze startem z parkingu w Rogulewie.
 

ZPK w Bojanie powstał dzięki druhnom i druhom miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Szczególne słowa uznania za doprowadzenie projektu do szczęśliwego końca należą się druhowi Kamilowi Dopke, który przez dwa lata cierpliwie "wydeptywał ścieżki" w celu znalezienia środków i uzyskania zgody Nadleśnictwa Gdańsk. Wsparcia finansowego udzieliła Gmina Szemud.
Cieszymy się, że jako Klub także dołożyliśmy swoją skromną cegiełkę do powstania ZPK w Bojanie. 
 

Jeśli potrzebujecie więcej informacji, lub macie dodatkowe pytania, to śmiało możecie dzwonić do Szefa Projektu Kamila tel. 510518667

 

                                                                                                                                                                              Do zobaczenia w Bojanie