Informacje
trenerzy
zawodnicy
Istniejemy od 2003 roku

UKS "Azymut 45" jest klubem, który powstał w styczniu 2003 roku przy Szkole Podstawowej nr 45 w Gdyni.  Jesteśmy stowarzyszeniem kultury fizycznej zrzeszającym sympatyków orientacji sportowej. Specjalizujemy się przede wszystkim w biegu na orientację (BnO), ale bierzemy także udział w zawodach w rowerowej jeździe na orientację (RJnO), w narciarskim biegu na orientację (NBnO), w zawodach orientacji precyzyjnej (trail-O), w marszach na orientację (MnO) oraz w zawodach biegowych różnego typu (biegi przełajowe, uliczne, górskie, maratony)

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

W kwietniu 2012 roku zostaliśmy wpisani jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) do Krajowego Rejestru Sądowego z numerem KRS 0000413120.

Można się z nami podzielić 1% swojego podatku!

Organizujemy zajęcia sportowo - rekreacyjne przez cały rok

Przez cały rok członkowie naszego klubu biorą udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerów i instruktorów orientacji sportowej.

Treningi odbywają się zarówno na obiektach sportowych  zaprzyjaźnionych szkół gdyńskich, jak i w otulinie leśnej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia prowadzone są w różnych grupach zaawansowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych (także tych 50+) 

Jesteśmy organizatorami cyklicznych spotkań weekendowych "Z Mapą do Lasu" adresowanych do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. W 2018 roku naszą inicjatywę wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, poprzez dofinansowanie części spotkań.

Wspólnie z Polskim Związkiem Orientacji Sportowej i Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz SP nr 51 w Gdyni prowadzimy zajęcia w ramach  projektu "Przygoda ze Sportem".

W ramach projektu "Przyjazna Dzielnica" wspólnie z Radą Dzielnicy Dąbrowa prowadzimy zajęcia "Ćwiczę Ciało i Umysł".

Razem z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku  i Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz SP nr 26 w Gdyni realizowaliśmy projekt "Multisport" a później "Junior Sport".
Wspólnie z Polskim Związkiem Orientacji Sportowej i Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz SP nr 40 w Gdyni byliśmy realizatorem projektu "Przygoda ze Sportem".
Z Pomorską Federacją Sportu i Ministerstwem Sportu i Turystyki realizowaliśmy projekt  "Pomorze Zimą".

Startujemy w zawodach

Przez cały rok nasi zawodnicy startują w zawodach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, co pozwala im doskonalić swoje umiejętności techniczne i taktyczne w orientacji sportowej. Przy okazji mają możliwość zwiedzenia wielu zakątków nie tylko naszego kraju, ale i całego świata 

Organizujemy imprezy sportowe

Naszą "sztandarową" imprezą są trzydniowe międzynarodowe zawody "Grand Prix Pomorza", które organizujemy od 2005 roku. Dotychczasowe edycje odbyły się w: Stawiskach (2005), Ostrzycach (2006), Ustce (2007), Warcinie (2008), Mechowie (2009), Paraszynku (2010), Bytowie (2011), Sierakowicach (2012), Gniewinie (2013), Gdyni (2014), Gdańsku Sobieszewie (2015), Bąkowie (2016), Bieszkowicach (2017) i ponownie w Gdyni (2018).
Od sezonu 2013/2014 w okresie jesienno - zimowym organizujemy cykl wieczornych biegów "Nocny Azymut". Zawody rozgrywane są na terenie trójmiejskich osiedli i parków w czwartki o godzinie 19.
Ponadto co roku organizujemy kilka imprez regionalnych, takich jak Mistrzostwa Województwa, Mistrzostwa Gdyni, Mistrzostwa Gdyni Szkół.
Organizujemy także imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe zlecane nam przez Polski Związek Orientacji Sporowej, m.in. Klubowe Mistrzostwa Polski 2013, Mistrzostwa Polski w długodystansowym bno (2014), Baltic Junior Cup (2014), Puchar Najmłodszych (2016), Mistrzostwa Polski w nocnym i średniodystansowym bno (2018).

Organizujemy obozy

Co roku zimą oraz latem organizujemy obozy sportowe. Zimą od kilkunastu lat jeździmy w góry do Borowic do OW "Łokietek". Latem wybieramy ośrodki bliżej Trójmiasta, na terenie województwa pomorskiego. W obozach przez nas organizowanych uczestniczą nie tylko członkowie naszego klubu, ale także zawodnicy z innych zaprzyjaźnionych klubów, a także dzieci i młodzież nie będąca zawodnikami.

Zarząd

    Prezes: Irena Piotrowska                                   
    Dyrektor: Jerzy Porzycz
    Sekretarz: Agata Porzycz
    Członek: Maciej Hewelt
    Członek: Adam Pesta

Komisja Rewizyjna

   Przewodniczący: Karol Pietrowiczrewizyjna
   Sekretarz: Małgorzata Czabańska
   Członek: Barbara Katulska
   Członek: Leszek Andrzejewski

*Polityka prywatności