Złoto dla Katii brąz dla Izy i Piotrka

UDOSTĘPNIJ:
04-10-2020
'

Pierwszy weekend października zaskoczył nas ciepłem i słońcem. To oczywiście ucieszyło wszystkich uczestników Mistrzostw Polski w biegu nocnym i średnim. Teren był nam mniej więcej znany, ponieważ w sąsiedztwie 1,5 roku wcześniej odbyły się Mistrzostwa Polski w Ultralongu.
 

W sobotę wieczorem zawodnicy rywalizowali o Mistrzostwo w biegu nocnym. Rywalizacja we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta. My mogliśmy cieszyć się z dwóch brązowych medali zdobytych przez Izę Witkowską w kategorii K50 i Piotrka Pestę w M20. Tuż za podium swoje biegi ukończył Mateusz Wensław w elicie męskiej i Adam Witkowski w M50, a piąty w M18 był Grzegorz Porzycz.
 

Nie zdążyliśmy się dobrze wyspać, a już trzeba było szykować się na start biegu średniego. Tutaj także zarówno las, jak i trasy były mocno wymagające. Nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem. Największy sukces odniosła Katia Cepurdej zdobywając Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek młodszych (K16). Swój sukces z biegu nocnego powtórzył Piotrek Pesta stając na najniższym stopniu podium, a Mateusz Wensław ponownie zajął 4 miejsce w męskiej elicie.
 

Nie wszyscy nasi zawodnicy byli zadowoleni ze swoich wyników, ale taki jest sport, nie zawsze się zdobywa medale. No i ponownie nie wystartowaliśmy w Mistrzostwach w komplecie z powodu kwarantanny (znowu nieszczęsne VI LO). Apetyty na pewno mieliśmy większe.....
 

Wielkie gratulacje dla medalistów!

 

tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z zawodów
 

 

*Polityka prywatności