W Jagniątkowie z KNJ

UDOSTĘPNIJ:
31-07-2020
'

W związku z odwołaniem w pierwszej połowie roku imprez zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, znalazły się środki finansowe na organizację zgrupowania Kadry Narodowej Juniorów. 21 lipca w Jagniątkowie spotkali się, prawie w komplecie, najlepsi polscy juniorzy i młodzieżowcy. W obozie oprócz naszych trenerów wzięli udział także kadrowicze z naszego klubu: Ania Pesta, Grześ Nowak, Grzegorz Porzycz i Piotrek Pesta.


Pod okiem nowej trenerki KNJ Agaty Porzycz (UKS "Azymut 45"!), ponad czterdziestu czołowych polskich juniorów i młodzieżowców, mogło skorzystać z wiedzy najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. 


Paweł Zimoń - jeden z najlepszych w Polsce i bardzo ceniony na świecie trener przygotowania motorycznego - codziennie serwował zawodnikom  autorski zestaw solidnych ćwiczeń - dla tych, którzy do tej pory nie mieli za dużo doczynienia z takim treningami, to było mega wyzwanie; pozostali też nie mieli lekko.


Joanna Sajnog - ceniona w świecie sportu, i nie tylko, psycholog, Team Master SportMedytacji - nowoczesnego narzędzia dla sportowców - prowadziła dla nas zajęcia grupowe, nie tylko ze SportMedytacji. Można było także umówić się  na zajęcia indywidualne, które cieszyły się ogromną popularnością wśród zawodników.


Tomek Lubkiewicz - jeden z trenerów w Wawelu Kraków - opracował część treningów technicznych, na których podczas zgrupowania "męczyli się" zawodnicy, wspierał nas mentalnie


Marcin Biederman - świeżo upieczony instruktor naszej dyscypliny - oprócz opracowania części treningów, stawiania i zbierania PK w lesie, dbał o potreningowe analizy, dołączył do ekipy w ostatniej chwili i super się sprawdził!


Zbyszek Porzycz (UKS "Azymut 45") - instruktor Orientacji Sportowej, instruktor SportMedytacji, dyplomowany masażysta, człowiek do wszystkiego - stawiał i zbierał PK, prowadził część zajęć ze SportMedytacji, no i przede wszystkim masował zmęczone mięśnie ostro trenujących zawodników. Wizyty w "gabinecie" "Zbira" cieszyły się dużym powodzeniem.
 

W trakcie zgrupowania, odpowiadając na nasze zaproszenie, odwiedził nas z wykładem Kierownik Departamentu Informacji i Edukacji Polskiej Agencji Antydopingowej "Polada" pan Grzegorz Borkowski. To był zwięzły, ciekawy i bardzo pożyteczny wykład, z pytaniami, quizami i nagrodami. Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi!
 

Przyjechał także zespół naukowo-badawczy z Uniwersytetu Opolskiego wraz z Weroniką Machowską. Bardzo miłe Panie przebadały naszych kadrowiczów od stóp do głów. Czekamy na wyniki badań i zalecenia do wykonania.
 

Zgrupowanie nie obyło się także bez niespodzianek: na początku "skarżył" się na nas pan Rafał Świerc, a kilka dni później "zaatakował" nas "alarm przeciwpożarowy". Wszystko jakoś przetrwaliśmy..... Wspomnienia z obozu będą....
Wszyscy zgodnie twierdzili, że było pracowicie, ciekawie i warto organizować takie akcje szkoleniowe częściej, co miejmy nadzieję, że się uda...

 


 

na zdjęciach możecie obejrzeć, jak ciężko pracowaliśmy

dzień 1

dzień 2

dzień 3

dzień 4

dzień 5

dzień 6

dzień 7

dzień 8

dzień 9

dzień 10

dzień 11


 

 

*Polityka prywatności