Sztafeta Juniorów Mistrzami Polski!

UDOSTĘPNIJ:
23-06-2019
'

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegu klasycznym i sztafetowym odbyły się w dniach 22-23 czerwca w okolicach Jeleniej Góry. Od dawna wiadomo było, że teren jest górzysty i bardzo trudny, więc zawodnicy mieli świadomość, że czekają ich mega wymagające Mistrzostwa.


I tak właśnie się stało. W sobotnie przedpołudnie, w upale, po wysokich górach w okolicach Piechowic na długich, wyczerpujących trasach zawodnicy od 15 lat wzwyż rozegrali walkę o tytuły Mistrzów Polski w biegu klasycznym, oczywiście w swoich kategoriach wiekowych. Cieszy nas, że tytuł Wicemistrza Polski w kategorii juniorów zdobył Piotrek Pesta, nasz reprezentant na zaczynające się za tydzień Mistrzostwa Europy Juniorów. Nasi pozostali juniorzy także pokazali się z dobrej strony: 5 miejsce zajął Grzegorz Porzycz, 7 - Krystian Petersburski, 10 - Max Sienkiewicz i 15 Zbyszek Borek, co napawało nas wszystkich dużym optymizmem przed niedzielnymi sztafetami. Ale nie tylko juniorzy wypadli tak dobrze na Mistrzostwach: 5 miejsce wśród juniorek młodszych zajęła Ania Pesta, a ósmy wśród juniorów młodszych był Grzesiu Nowak, wśród seniorów 4 był Mateusz Wensław, wracający do formy po kontuzji, a 7 miejsce, także w gronie seniorów, zajął Radek Piotrowski,  wśród seniorek 5 miejsce zajęła Daria Lubomska z domu Lajn, wracająca do formy po urodzeniu dziecka.
Swoją cegiełkę do medalowych wyników dołożyli nasi klubowi weterani: Irenka Morawska zwyciężyła w K55, Jacek Nowak był 3 w M40, a Olek Chułek 3 w M60. Warto wspomnieć także o 5 miejscu Adama Pesty w M50, to najwyraźniej najbardziej nas lubiące w tym dniu miejsce.
 

W niedzielę w Przesiece odbyła się rywalizacja 3-osobowych zespołów sztafetowych. W kategorii juniorów nasi chłopcy nie zawiedli, zdobywając tytuł Mistrzów Polski (Krystian Petersburski, Grzegorz Porzycz i Piotrek Pesta). Świetnie spisała się także druga nasza sztafeta w tej kategorii (Max Sienkiewicz, Zbyszek Borek i Grzesiu Nowak) zajmując 4 miejsce. 4 miejsce zajęła także sztafeta seniorów i sztafeta weteranów, co oznacza, że w niedzielę najbardziej polubił nas numerek 4.


Tutaj zdjęcia z zawodów, a tutaj wyniki

 

*Polityka prywatności