Sukcesy najmłodszych

UDOSTĘPNIJ:
02-06-2019
'

Puchar Najmłodszych to nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci w biegu na orientację. W tym roku zawody na przełomie maja i czerwca odbyły się w Kwidzynie.
W piątkowe popołudnie na trasach w centrum Kwidzyna zawodnicy rywalizowali o tytuł najlepszego sprintera. Nasz klub reprezentowała niewielka ilościowo, ale wielka duchem, 9-cio osobowa ekipa. Podobnie jak w ubiegłym roku, także tym razem najszybsza w swojej kategorii była Patrycja Ukleja (K13), która jest przodującą w naszym zespole kolekcjonerką medali, w szczególności tych złotych, na kolejnych Pucharach Najmłodszych. Młodszy brat Patrycji, Krzysiu Ukleja idzie w jej ślady i w Kwidzynie także był najszybszy, w kategorii M11. W kategorii K13 na najniższym stopniu podium stanęła Ania Nowak, która minimalnie przegrała rywalizację o srebro.
W sobotę na torze motocrossowym w Bądkach pod Kwidzynem rozegrany został bieg klasyczny. Teren był bardzo trudny, zarówno technicznie, jak i fizycznie. Z powodzeniem mogliby tutaj rywalizować o Mistrzostwo Polski dorośli biegacze na orientację. Nasza ekipa, powiększona o kolejnych 4 zawodników, którzy dołączyli bezpośrednio po wycieczkach klasowych, walczyła dzielnie zdobywając kolejne medale. W kategorii K13 wygrała zdecydowanie Ania Nowak, rewanżując się rywalkom za bieg sprinterski. Drugie miejsce w tej kategorii i tym razem srebrny medal, zdobyła Patrycja Ukleja. Dużą niespodziankę w kategorii K11 sprawiła wszystkim, także sobie, Małgosia Ciećwierz, która zdobyła srebrny medal, minimalnie ustępując miejsca na najwyższym stopniu podium koleżance z "Siódemki" Rumia, Małgosi Porzycz.
Po południu na terenie Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji organizatorzy zapewnili uczestnikom moc dodatkowych atrakcji. Można było zagrać w bocce, boule i wiele innych ciekawych gier.
Na koniec zawodów, w niedzielę nad Liwą w Kwidzynie odbyły się biegi sztafetowe. Niestety nie będziemy tego dnia miło wspominać. Przydarzyły nam się niekoniecznie wspaniałe przygody, jak na przykład zatopienie buta i takie tam inne....
Następny Puchar Najmłodszych już za rok....

 

Tutaj zobaczycie zdjęcia z zawodów

 

*Polityka prywatności