Sukcesy na Pucharze Najmłodszych

UDOSTĘPNIJ:
16-07-2020
'

Puchar Najmłodszych to wielkie święto najmłodszych biegaczy na orientację. W tym roku przez pandemię został przeniesiony na lipiec i odbył się od wtorku do czwartku w dalekim Ulanowie. To jednak nie przeszkodziło naszym najmłodszym klubowiczom w odniesieniu pięknych sukcesów. Ale zacznijmy od początku...


Najpierw wystartowaliśmy na Pucharze Wawelu, który rozgrywany był na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Po zawodach starsza część ekipy wróciła do Gdyni, a najmłodsi pojechali z trenerką Agatą i częścią Rodziców do Ulanowa. Po drodze odwiedziliśmy Koziołka Matołka w Pacanowie, co możecie obejrzeć na zdjęciach. Do Ulanowa przyjechaliśmy w przedzień zawodów, więc mieliśmy jeszcze chwilę na odpoczynek.


We wtorkowe upalne popołudnie na terenie Ośrodka, w którym mieszkaliśmy, rozegrany został bieg sprinterski. Nasi zawodnicy, a właściwie zawodniczki, zdobyli 2 medale. Podobnie jak w latach poprzednich  najlepszą sprinterką, tym razem w kategorii K14, została Patrycja Ukleja wyprzedzając minimalnie Anię Nowak. Tuż za podium uplasował się Krzyś Ukleja  w kategorii M12 i Władek Cepurdej w M14. Wieczorem odbyła się, jakże miła dla nas, uroczysta dekoracja najlepszych zawodników, po której wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.
 

W środę, znowu w wielkim upale, odbyła się rywalizacja na dystansie klasycznym. Tym razem, nasze dziewczyny zamieniły się miejscami: złoty medal zdobyła Ania Nowak, a srebrny Patrycja Ukleja wyraźnie wyprzedzając rywalki. Ponownie miejsce tuż za podium zajął Krzyś Ukleja. Po południu wybraliśmy się do pobliskiej stadniny koni na przejażdżkę, a wieczorem można było poszaleć na plenerowej dyskotece.
 

Zawody kończyły się w czwartek biegiem sztafetowym, z finiszem tuż przed naszymi oknami. Wystawiliśmy 2 sztafety w kategorii męskich 14. W pierwszej sztafecie na I zmianie wystartowała Ania Nowak, a w drugiej Kacper Kilichowski. Na mecie szybciej zameldowała się Ania, ale nie był to w jej wykonaniu najlepszy bieg. Trzeba było nadrabiać, co znakomicie udało się na II zmianie Patrycji, która z 7 miejsca awansowała na 4. W drugiej sztafecie na II zmianie wystartował Robert Stefaniak, który także poprawił miejsce z 20 na 18. Patrycję zmienił Władek, który zademonstrował w końcu na co go stać i wyprowadził naszą sztafetę na 2 miejsce. Z kolei Roberta zmienił Krzyś, który także wykazał się dobrym biegiem, awansując na 15 miejsce. 2 miejsce naszej sztafety w składzie Ania Nowak, Patrycja Ukleja i Władek Cepurdej w męskiej rywalizacji, to naprawdę duże osiągnięcie!
 

Z Ulanowa wyjeżdżaliśmy zadowoleni, piękna pogoda, dobre jedzenie, wygodne spanie i worek medali wprawiły nas w dobre humory. I tylko komary przez wszystkie dni nie dawały nam spokoju. Po powodziach, które niedawno nawiedziły te tereny były po prostu nieposkromioną plagą.
 

Drużynowo nasz klub w składzie: Marta Marszałek, Patrycja Ukleja, Ania Nowak, Krzyś Ukleja, Robert Stefaniak i Kacper Kilichowski zajął wysokie 8 miejsce, ustępując jedynie bardziej licznym ekipom.
 

Świetne wyniki uzyskali także zawodnicy pozostałych pomorskich klubów: UMKS Kwidzyn, PKO Harpagan i UKS "Siódemka" Rumia. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


Tutaj nasze zdjęcia z wyjazdu
 

 

 

*Polityka prywatności