Sprinterskie Mistrzostwa Polski

UDOSTĘPNIJ:
08-09-2019
'

W pierwszą sobotę września w Serocku odbyły się Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w biegu sprinterskim. Na starcie stanęła cała czołówka polskich zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych, poczynając od juniorów młodszych (KM16), a kończąc na najstarszych weteranach (M90).
Konkurencje sprinterskie, na razie, nie są jeszcze najmocniejszą stroną naszych juniorów. Pomimo tego, znajdujący się w bardzo wysokiej formie w tym sezonie Piotrek Pesta, zdobył w biegu indywidualnym brązowy medal w kategorii M18, a tuż za nim uplasował się Krystian Petersburski. Świetnie pobiegali także nasi Mastersi: Irenka Morawska zdobyła złoty medal w K55, a Iza Witkowska (K45) i Paweł Morawski (M55) stanęli na najniższym stopniu podium.


Następnego dnia zawodnicy rywalizowali w sztafetach sprinterskich. Z wyjątkiem kategorii elity, gdzie biega 4 zawodników (2 kobiety i 2 mężczyzn), w pozostałych ścigają się pary mieszane, w których każdy zawodnik biegnie 2 razy. Niedzielna rywalizacja toczyła się w większości w strugach ulewnego deszczu, co można zobaczyć na zdjęciach z zawodów. W juniorach najlepiej pobiegała nasza para w składzie Elena Yarovaja i Piotrek Pesta, zajmując 5 miejsce. Wśród weteranów bezkonkurencyjni okazali się Irenka i Paweł Morawski. Dla Pawła był to bardzo udany powrót do biegania po długiej przerwie.


Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i wytrwałej walki w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych!!!


Wyniki możecie zobaczyć w zakładce, a zdjęcia są tutaj


 

*Polityka prywatności