Puchar Najmłodszych

UDOSTĘPNIJ:
18-06-2017
'

Wspaniałe sukcesy odnieśli nasi młodzii zawodnicy na XXXVI Pucharze Najmłodszych, który w dniach 16-18 czerwca odbył się w Warszawie.
Pierwszego dnia, w piątek, na Ursynowie odbył się bieg sprinterski. Trasy częściowo przebiegały przez tereny parkowe, a częściowo przez teren osiedla. Na trasie był punkt widokowy, więc kibice mogli zawodników obserwować także na trasie. Ten dzień zakończył się dla nas 4 medalami: srebro zdobyła Patrycja Ukleja w K11, a brąz w tej samej kategorii Ania Nowak; również na trzecich miejscach uplasowali się najmłodsi chłopcy Tymek Kaszkiewicz w M10N i Krzyś Ukleja w M10. Bardzo wysokie miejsca zajęli także Grzesiu Nowak w M14 - szóste i Ania Pesta w K14 - dziesiąte.
W sobotę na terenie Hipodromu Stara Miłosna rozegrany został bieg klasyczny. Teren okazał się być dosyć wymagającym, a na niektórych punktach zawodnicy gremialnie mieli problemy. Sportowo ten dzień był dla naszej drużyny jeszcze bardziej udany niż poprzedni, zdobyliśmy ponownie 4 medale, ale z cenniejszego kruszcu. Zwyciężczynią kategorii K11 została Patrycja Ukleja, a zwycięzcą kategorii M10N - Tymek Kaszkiewicz. Drugie miejsce w M10 zajął Krzysiu Ukleja, a trzecie w K12 Ania Nowak. Warto zauważyć także dobry wynik Mikołaja Ciechanowicza - 10 miejsce to jego duży sukces.
Po południu organizatorzy zawodów zafundowali uczestnikom moc rozrywki w Centrum Handlowym "Blue City". Przez ponad dwie godziny odbywały się szaleństwa w sali zabaw Inca Play, były także słodkości, zapiekanki itp. Po pobycie w sali zabaw uczestnicy udali się do sali obok na uroczyste podsumowanie biegów indywidualnych. Było bardzo uroczyście, nagrody wręczał między innymi wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy Juniorów Piotr Parfianowicz, a i same nagrody uczestnikom bardzo przypadły do gustu.
W niedzielę w Parku Kultury w Powsinie zawodnicy rywalizowali w biegu sztafetowym. W terenie było i łatwo i trudno. Najlepiej spisała się nasza sztafeta wojewódzka w kategorii K12, która w składzie: Ania Melzer (UKS "Siódemka" Rumia), Patrycja Ukleja i Ania Nowak (obie z "Azymutu 45"), zdobyła z dużą przewagą pierwsze miejsce. Ogromną niespodziankę sprawiła nam sztafeta damsko - męska, biegająca w kategorii M14, zdobywając brązowy medal. Fantastycznym biegiem popisała się Ania Pesta, która na drugiej zmianie wyprzedziła wielu chłopców, przyprowadzając sztafetę na 4 miejscu. Sztafeta pobiegła w składzie: Michał Bielecki (UKS "Siódemka" Rumia), Ania Pesta i Grześ Nowak (oboje UKS "Azymut 45").
 Podczas dekoracji najlepszych sztafet gościliśmy najstarsze biegające na orientację małżeństwo państwa Helenkę i Mieczysława Zielczyńskich. Pani Helena za kilka dni obchodzić będzie swoje 90 urodziny, więc wszyscy odśpiewaliśmy jej 100 lat. Był także urodzinowy tort i zdmuchiwane świeczki. Takie spotkanie najstarszego i najmłodszego pokolenia biegaczy na orientację to był bardzo miły akcent na zakończenie bardzo udanych zawodów.


Tutaj znajdziecie duuużo zdjęć z zawodów

 

*Polityka prywatności