Puchar Najmłodszych Garczyn

UDOSTĘPNIJ:
18-06-2016
'

Puchar Najmłodszych, to najważniejsze zawody dla dzieci do lat 14, których rangę można przyrównać do Mistrzostw Polski. W tym roku były organizowane przez nasz klub w Garczynie k. Kościerzyny. Podczas tegorocznej imprezy wystartowało 367 uczestników. Pierwszy dzień zmagań sportowych nie zapowiadał się zachęcająco. Od samego rana padał z nieba rzęsisty deszcz i jako organizatorzy byliśmy pełni obaw. Około godziny 13 nastąpiły przejaśnienia, a podczas startu zawodników zaświeciło słońce. Bieg sprinterski okazał się najszczęśliwszy dla Grzegorza Nowaka, który w kategorii męskiej 13 – tki wywalczył złoty medal. W K 10 różnica trzech najlepszych czasów wyniosła 24 sekundy. Ania Nowak uplasowała się na trzeciej pozycji, a tuż za nią była Patrycja Ukleja. Trzy piąte lokaty zajęli w swoich kategoriach: Grzegorz Porzycz,  Karolina Berg i Mikołaj Ciechanowicz. W sobotę słońce sprzyjało nam od samego początku. Centrum biegu klasycznego usytuowane było na pobliskiej strzelnicy, dobrze znanej zawodnikom z dnia poprzedniego. Zawodnicy Azymutu po raz kolejny spisali się na medal. Na najwyższym stopniu podium stanęła Ania Nowak, dwa srebrne medale wywalczyły nasze Grzesie (Porzycz i Nowak), a brązowy medal zdobył debiutujący Mikołaj Ciechanowicz.

Po południu wszyscy uczestnicy Pucharu Najmłodszych mogli się zrelaksować, i jednocześnie wspaniale bawić, podczas festynu gier i zabaw. Po kolacji wszyscy wzięli udział w dekoracji najlepszych zawodników biegu sprinterskiego i klasycznego.

Niedziela zapowiadała się ciekawie, gdyż sztafety są konkurencją budzącą najwięcej emocji. Nasze zawodniczki  wywalczyły  srebrny medal   w kategorii K10 (Zuzanna Chmielarska, Patrycja Ukleja, Anna Nowak), chłopcy z M 14 ukończyli rywalizację na czwartym miejscu (Zbyszek Borek, Grzegorz Nowak, Grzegorz Porzycz), a najmłodsi uczestnicy w kategorii M 10 (Ciechanowicz Mikołaj, Tymon Kaszkiewicz, Krzysztof Ukleja) zajęli szóste miejsce. Wszystkim uczestnikom Pucharu Najmłodszych gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. 

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w naszej galerii.

*Polityka prywatności