Puchar Najmłodszych - Złota Patrycja

UDOSTĘPNIJ:
03-06-2018
'

Najważniejsza impreza w Polsce dla dzieci do lat 14 - to Puchar Najmłodszych, nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci. W tym roku zawody odbyły się w powiecie wieruszowskim, a organizatorem był klub UMKS "Junior" Ochędzyn.
Pierwszego dnia w Dniu Dziecka w Sokolnikach odbył się bieg sprinterski. Teren nie był trudny, ale z emocji i tak młodzi popełniali sporo błędów. Meta znajdowała się w miejskim parku, gdzie po przybiegnięciu można było się wyszaleć na placu zabaw. Organizatorzy przygotowali dla uczestników pyszne kanapki i lody, które można było jeść bez końca....
Najlepiej z naszej ekipy pobiegła Patrycja Ukleja, która zdobyła złoty medal w kategorii K12 wyprzedzając o 6 sekund swoją klubową koleżankę Anię Nowak. Srebrny medal w kategorii M10 zdobył Krzysiu Ukleja, a w M10N Leon Kaszkiewicz był tuż za podium zajmując 4 miejsce.
Po zawodach nasza ekipa udała się na nocleg do Gospodarstwa Agroturystycznego "Na Nowinach". Tam czekała na nas pyszna obiadokolacja i wiele atrakcji w samym gospodarstwie. Szkoda, że było tak mało czasu, żeby z nich wszystkich skorzystać. Największym "wzięciem" cieszyła się trampolina.
Drugi dzień zawodów to bieg klasyczny rozegrany w Żdżarach. Pogoda była w sam raz do biegania, nastroje wśród naszych zawodników bojowe. Na trasie, jak to zwykle bywa, jednym poszło super, innym tak sobie, a jeszcze innym super źle, czyli sportowa "normalka". W K12 ponownie zwyciężyła Patrycja, a dołączył do niej brat Krzysiu, który tym razem wygrał ze swoim największym rywalem Tomkiem Rzeńcą. Ania Nowak uplasowała się tuż za podium i to na pewno nie był Jej radosny dzień, bo medal przegrała na samej końcówce.
Po biegu udaliśmy się do "Gościńca nad Prosną. Zjedliśmy szybką pizzę i pospieszyliśmy na uroczyste zakończenie i dyskotekę do Ochędzyna. Na zakończeniu "dopadła" nas burza, a potem jeszcze "złapaliśmy gumę" w busie, więc nie można powiedzieć, że było bez atrakcji.
W niedzielę w Ochędzynie, na zakończenie Pucharu Najmłodszych rozegrane zostały biegi sztafetowe. Nasza najmłodsza sztafeta w składzie: Małgosia Ciećwierz, Tymon Kaszkiewicz i Krzysiu Ukleja zdobyła srebrny medal w kategorii M10. Srebrny medal zdobyła także sztafeta dziewcząt w K12 w składzie: Weronika Ciećwierz, Patrycja Ukleja i Ania Nowak. Pasjonującą walkę o złoty medal stoczyła na finiszu Ania Nowak z Polą Niessner z Wawelu Kraków. Tym razem krakowianki były ciut lepsze, ale z całą pewnością nasze dziewczyny kiedyś im się zrewanżują.
I tak wieruszowski Puchar Najmłodszych przeszedł do historii.


Tutaj można obejrzeć więcej zdjęć z zawodów  

*Polityka prywatności