Piotrek Pesta podwójnym Mistrzem Polski

UDOSTĘPNIJ:
19-05-2019
'

Mistrzostwa Polski w nocnym biegu na orientację - ciepła majowa noc, okolice Połczyna Zdrój, start masowy, pełnia księżyca i trudny bagienny teren do pokonania. To było nie lada wyzwanie dla uczestników. Po raz pierwszy w historii zawodnicy ruszali ze startu masowego, więc od razu po przybiegnięciu na metę, wiadomo było, kto wygrał, kto był drugi itd... Kibice, a było ich całkiem sporo, mieli na mecie podgląd GPS i podgląd na żywo przybiegających na metę...
My mieliśmy ogromne powody do radości, bowiem pierwszy linię mety w kategorii M18 minął Piotrek Pesta, zdobywając tym samym tytuł złoty medal i tytuł Mistrza Polski, a Grześ Nowak przybiegł 3, zdobywając brązowy medal w kategorii M16. Na uwagę zasługują także: 4 miejsce, tuż za podium Ani Pesty w K16 i Krystiana Petersburskiego w M18 oraz 5 miejsce Grześka Porzycza, także w M18, czyli juniorzy wymiataja...
W tym samym miejscu rozgrywane były również Mistrzostwa Polski Weteranów, gdzie także zanotowaliśmy sukcesy: w K55 zwyciężyła Marina Movko, druga w tej kategorii była Irenka Morawska, a Ewa Ukleja (K35) i Natalia Lazareva (K60) zdobyły brązowe medale. Tuż za podium przybiegł Sławek Ciećwierz (M40).


Po krótkiej nocy i pysznym porannym śniadaniu w Gospodarstwie Agroturystycznym "Mała Wenecja" (polecamy!), zawodnicy wyruszyli na trasy w biegu średniodystansowym. Zarówno teren, jak i trasy, jak na Mistrzostwa Polski przystało, były bardzo, bardzo wymagające.
I znowu mieliśmy się z czego cieszyć, Piotrek Pesta, także na dystansie middle, okazał się najlepszy zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii M18, a w kategorii M16 ponownie brązowy medal zdobył Grześ Nowak. Bardzo dobrze wypadli także inni nasi juniorzy: w K16 Ania Pesta była 5, a w M18 Grzesiek Porzycz uplasował się tuż za podium, zajmując 4 miejsce, a tuż za nim na 5 był Krystian Petersburski. Warto zauważyć, że w kategorii M18 byliśmy na tych zawodach nie do pokonania, w obu biegach mistrzowskich w pierwszej 5, było 3 naszych zawodników.
Swoją cegiełkę medalową dołożyli też weterani: Irenka Morawska zdobyła złoto, Marina Movko srebro (K55), w K60 na 3 miejscu uplasowała się Natalia Lazareva.


Gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenerki Agaty!
 

Tutaj obejrzycie zdjęcia z Mistrzostw
 

 

 

 

*Polityka prywatności