Mistrzostwa Polski Klasyk i Sztafety

UDOSTĘPNIJ:
24-09-2017
'

W sobotę 23 września w Puszczy Darżlubskiej odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym. Zarówno pogoda (mokro i zimno), teren (bardzo trudny technicznie), jak i budowniczy tras (ekstremalnie trudne trasy), postawili przed startującymi zawodnikami nie lada wyzwanie. Cieszymy się więc ogromnie, że tak wielu zawodników naszego klubu, tak wyśmienicie poradziło sobie na trasach. To zawodnicy UKS "Azymut 45" byli najczęstszymi gośćmi na podium.
Mistrzynią Polski w kategorii juniorek starszych została Zuzia Morawska, a w kategoriach damskiej i męskiej elity na najniższym stopniu podium stanęli Maja Morawska i Mateusz Wensław. Tuż za podium w kategorii juniorów młodszych uplasował się Piotrek Pesta. Jak zwykle nie zawiedli nasi Mastersi. Złote medale zdobyli: Irenka Morawska w K55, Natalia Lazareva w K60, Małgosia Czabańska w K65, Jacek Nowak w M40, Paweł Morawski w M55 i Edek Czabański w M75, srebrne medale wywalczyli: Beata Nowak w K40 i Sergei Movko w M60, a brązowe przypadły w udziale Marinie Movko w K55 i Romkowi Miszewskiemu w M60. Dla wszystkich wielkie gratulacje!!!

W niedzielę w zdecydowanie lepszych warunkach pogodowych, ale w tym samym trudnym terenie i na wymagających trasach, odbyły się biegi sztafetowe. Jak to zwykle bywa na sztafetach rywalizacja była bardzo emocjonująca. Zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich startujących klubów. W kategorii seniorek, rodzinna sztafeta sióstr Morawskich (Zuzia, Ania, Majka) po wspaniałej walce na ostatnich kilometrach Majki z Iwoną Wichą, zdobyła wice Mistrzostwo Polski. W kategorii juniorów młodszych brązowy medal wywalczyli nasi chłopcy w składzie: Grześ Nowak, Piotrek Pesta i Grzegorz Porzycz
Brązowy medal zdobyły także nasze Panie w kategorii Masters w składzie: Marina, Irenka i Beata. Z kolei Panowie w składzie: Adam Pesta, Paweł Morawski i Jacek Nowak zwyciężyli w kategorii Masters >140. Gratulacje!!!
Wielkie podziękowania także dla naszych młodych kibiców, którzy dzielnie wspierali starsze pokolenie. Jak wspaniale to robili możecie obejrzeć na zdjęciach z zawodów.
 

Tutaj możecie obejrzeć więcej zdjęć z biegu klasycznego a tutaj ze sztafet

 

*Polityka prywatności