Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

UDOSTĘPNIJ:
27-09-2020
'

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to jedna z najważniejszych imprez w sezonie dla zawodników do 14 lat. Odbywają się one w czterech strefach, po cztery województwa w każdej ze stref. Województwo pomorskie startuje wspólnie z województwem zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. W tym roku to my, jako województwo, mieliśmy przyjemność gościć zawodników strefy północnej. Zawody odbyły się w Gdyni i na Wyspie Sobieszewskiej. Równolegle do zawodów młodzików podczas biegów indywidualnych rozgrywany był Puchar Pomorza dla wszystkich kategorii wiekowych.
 

W sobotę rano w gdyńskiej dzielnicy Karwiny odbył się bieg sprinterski. Pogoda nas nie rozpieszczała, było chłodno, kropił deszcz. Nie przeszkodziło to jednak naszym młodym zawodnikom w odniesieniu sukcesów. Na trasie męskiej niepokonany był Władek Cepurdej, trzecie miejsce zajął Krzyś Ukleja, a ósmy był Kacper Kilichowski. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Patrycja Ukleja, a piąta była Ania Nowak. Na punktowanych miejscach swoje biegi ukończyli także: Małgosia Ciećwierz i Marta Marszałek oraz Michał Kleinschmidt, Kuba Miłkowski i Robert Stefaniak.
 

Po południu, w lesie w okolicy centrum Gdyni, zostały rozegrane biegi sztafetowe. Aura nie zmieniła się ani trochę, więc przyjemności, przede wszystkim dla kibiców, nie było. Nasza "eksportowa" sztafeta Ania, Pati i Władek kolejny raz okazała się nie do pokonania w kategorii męskiej. Cieszymy się, że wszystkie nasze sztafety zameldowały się w komplecie na mecie.
 

W niedzielę uczestnicy zawodów rywalizowali w biegu klasycznym w Świbnie na Wyspie Sobieszewskiej. Było zimno, ale momentami pojawiało się słońce. Pogoda do biegania w sam raz. Tym razem zwycięzcą w kategorii męskiej został 12-letni Krzyś Ukleja, gratulacje! Na najniższym stopniu podium w kategorii kobiecej stanęła z kolei Ania Nowak. Piąte miejsca zgodnie zajęli Patrycja Ukleja i Władek Cepurdej. Na punktowanych miejscach uplasowali się jeszcze: Laura Winiarek i Marta Marszałek oraz Kacper Kilichowski i Kuba Miłkowski.
 

Na obu indywidualnych biegach, rozgrywanych w ramach Pucharu Pomorza, sukcesy odnosili także nasi starsi zawodnicy.

Tutaj znajdziecie wszystkie wyniki.
 

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych zawodników. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy!
 

Zdjęcia z zawodów możecie obejrzeć tutaj
 

 

*Polityka prywatności