MP w Orientacji Precyzyjnej

UDOSTĘPNIJ:
30-08-2020
'

W tym roku do grona naszych imprez dołączyły Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej. Zorganizowaliśmy je dzięki inicjatywie naszego zawodnika Krystiana Petersburskiego oraz zaprzyjaźnionego członka KOS BnO Szczecin Mateusza Kuli, czołowych zawodników tej konkurencji w Polsce w kategorii Open.
Mistrzostwa Polski odbywały się równolegle do naszej imprezy "Grand Prix Pomorza", więc musieliśmy się mocno "sprężać", żeby wszystko było jak trzeba. Specjalne podziękowania ślemy dla całej rodziny Petersburskich i Mateusza Kuli, bez ich zaangażowania nie udałoby nam się pogodzić tych dwóch imprez. Dziękujemy także naszym wolontariuszom, którzy pomimo debiutu w roli sędziów na takiej imprezie, zebrali wiele pochwał za swoją postawę.

Zawodnicy o Mistrzostwo Polski rywalizowali w trzech konkurencjach: w piątek od rana na gdyńskim osiedlu Dąbrowa rozegrano Temp-O, w sobotę po południu na gdańskiej Zaspie odbyło się Pre-O a w niedzielne popołudnie ponownie w Gdyni na Dąbrowie 3-osobowe zespoły walczyły o zwycięstwo w sztafetach. Poza najlepszymi zawodnikami z Polski, gościł u nas reprezentant Włoch Remo Madella, który w obu konkurencjach indywidualnych plasował się na podium.
Pomimo kilku, jak się okazało bezpodstawnych protestów, zawody odbyły się w profesjonalnej, miłej i przyjaznej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom: w konkurencji Temp-O Maciejowi Urbaniakowi, w konkurencji Pre-O Bartłomiejowi Mazanowi (kategoria Open) i Mariuszowi Włodarskiemu (w kategorii Para) oraz w konkurencji sztafet zespołowi KInO ORIENTOP Wrocław (kat. Open) i KOS BnO Szczecin (kat. Para).

Dziękujemy zawodnikom za udział, a Samorządowi Województwa Pomorskiego za wsparcie finansowe imprezy. Dziękujemy także Annie Petersburskiej Fanaberia Stolarska za wyjątkowe trofea, które wykonała dla medalistów.

Mamy nadzieję, że tak świetna impreza, ponownie wpisze się w kalendarz organizowanych przez nas zawodów w najbliższym czasie.
 

tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z imprezy
 

 

*Polityka prywatności