Klubowe Mistrzostwa Polski w Gdyni

UDOSTĘPNIJ:
12-05-2019
'

I runda Klubowych Mistrzostw Polski, miejsce: Gdynia, organizator: UKS "Azymut 45", na starcie ponad 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski. To był dla nas pracowity, ale udany zarówno organizacyjnie, jak i sportowo weekend.
Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który udzielił nam także wsparcia w formie pucharów, medali i gadżetów. Wsparcia finansowego udzielił nam także Marszałek Województwa Pomorskiego. A swoimi produktami obdzielił na mecie pełnoletnich zawodników Lech Free.


Zawody rozpoczęliśmy w piątkowe popołudnie biegiem sztafetowym. Areną zmagań był las w okolicy Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Trochę górek, trochę bagienek, teren urozmaicony. W wielu kategoriach walka o zwycięstwo trwała od pierwszej do ostatniej zmiany. Po raz pierwszy na zawodach w Polsce zostały rozegrane kategorie starszych weteranek i najstarszych weteranów, czyli K140 i M180, co oznacza, że w kobietach 3 zawodniczki musiały mieć łącznie co najmnie 140 lat, a w mężczyznach 180 lat.
Z naszych "pudła" (na 2 miejscach) zaliczyły sztafety K16 (Ania Nowak, Patrycja Ukleja, Ania Pesta), K140 (Marina Movko, Natalia Lazareva, Ewa Ukleja), M18 (Krystian Petersburski, Grzegorz Porzycz, Piotr Pesta) i M140 (Adam Witkowski, Sergei Movko, Sławomir Ciećwierz).


W sobotę odbyły się biegi na dystansie klasycznym. Tym razem terenem zawodów był las naprzeciwko Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, było zdecydowanie bardziej górzyście, co widać było po przybiegających zawodnikach.
Nasi zawodnicy i tym razem nie zawiedli: 1 miejsca w swoich kategoriach zajęli - Marina Mowvko (K55), Jacek Nowak (M40) i Edek Czabański (M80), na drugim stopniu podium stanęli - Natalia Lazareva (K60),  Piotr Pesta (M18) i Aleksander Chułek (M60), a na najniższym stopniu podium uplasowali się - Leon Kaszkiewicz (M10) i Sergei Movko (M60).


Trzeciego dnia zmagań, w niedzielę, odbył się na osiedlu Dąbrowa, bieg sprinterski. Start i meta usytuowane były na terenie Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3. Zawodnicy walczyli na osiedlowych uliczkach o miano najszybszego.
Z naszych zawodników ponownie najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Marina Movko, Jacek Nowak i Edek Czabański. Na pierwszym miejscu zameldował się także Aleksander Chułek. Drugie miejsca z biegu klasycznego powtórzyli Natalia Lazareva i Piotr Pesta. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Patrycja Ukleja (K14), Jerzy Kośnik (M10), Krzysztof Ukleja (M12) i ponownie Sergei Movko.

 

Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach, a naszym patronom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!


 

Zdjęcia z biegu sztafetowego autorstwa Marcina
 

Zdjęcia z biegu sztafetowego 10.05
 

Zdjęcia z biegu klasycznego 11.05
 

Zdjęcia z biegu sprinterskiego 12.05
 

 

*Polityka prywatności