Klubowe Mistrzostwa Polski 2019 - finał

UDOSTĘPNIJ:
22-09-2019
'

W Kielcach odbyła się II runda tegorocznych Klubowych Mistrzostw Polski. Nasz Klub od lat zajmuje miejsca w czołowej ósemce tych rozgrywek. Nie inaczej było i w tym roku, zajęliśmy wysokie 5 miejsce. Przed nami uplasowały się same największe Kluby w kraju: zwyciężył UKS "Orientuś" Łódź, 2 miejsce zajął WKS "Wawel" Kraków, 3 miejsce UNTS Warszawa, a 4 miejsce WKS "Śląsk" Wrocław.
I runda KMP 2019, której byliśmy organizatorem, odbyła się w Gdyni. Odbyły się na niej 3 biegi: sztafety 3-zmianowe, bieg klasyczny i bieg sprinterski. Teraz w Kielcach odbyły się  także 3 biegi: nocny sprint na kieleckiej Starówce, bieg średniodystansowy i 7-zmianowe sztafety pokoleń.
Ta ostatnia prestiżowa konkurencja co roku wzbudza duże emocje. Sztafeta składa się z 7 osób w różnym wieku i różnej płci. Jakie warunki wiekowe i płciowe muszą spełniać zawodnicy na poszczególnych zmianach regulują przepisy. W tym roku zawodnicy na dwóch pierwszych zmianach biegali w sobotę wieczorem (zmiany nocne), zawodnicy na pozostałych zmianach rywalizowali w niedzielne przedpołudnie. Kolejność zmieniała się jak w kalejdoskopie, czasami mocno sensacyjnie. Kiedy wydawało się, że nikt już nie odbierze zwycięstwa Śląskowi Wrocław, niespodziewanie nastąpił zwrot akcji i zwycięska okazała się sztafeta "Orientusia" Łódź.
My, jak co roku walczyliśmy dzielnie, były momenty, że pierwsza sztafeta biegła na 2 miejscu, ostatecznie rywalizację ukończyliśmy na bardzo wysokim 5 miejscu, a drugi zespół był 18 w gronie 40 sztafet.
Wszystkim, którzy przyczynili się do naszych sukcesów w tym roku, bardzo, bardzo dziękujemy!


Tutaj zobaczycie zdjęcia z zawodów, a tutaj wyniki


 

*Polityka prywatności