Klubowe Mistrzostwa Polski - zwyciężamy!

UDOSTĘPNIJ:
22-05-2017
'

W sobotę 20 maja w pabianickich Rydzynach odbyły się biegi indywidualne w ramach Klubowych Mistrzostw Polski. Po kilkugodzinnej podróży autostradą bursztynową dotarliśmy szczęśliwie na miejsce. Upalna pogoda, gęsty las i niepozorne dołki na trasach, sprawiły, że w lesie nie było lekko. Okazało się jednak, że rodzinie Nowaków, ten teren nie sprawił kłopotów. Wszyscy wygrali w swoich kategoriach: Ania w K12, Beata w K40, Grzegorz w M14 i Jacek w M40. Dla Irenki (K55) z kolei żaden teren nie sprawia trudności, wygrywa wszystko i nie inaczej było tym razem. Drugie miejsce zajęła w K18 aktualna Mistrzyni Europy - Zuzia, a w kategorii elity (M21) na najniższym stopniu podium zameldował się Mateusz Wensław. Pozostali także walczyli bardzo dzielnie. Warto zanotować powrót na trasy Justyny i debiut Ali. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Po biegach i niezbyt udanym obiedzie w Centrum Zawodów udaliśmy się na nocleg do Starowej Góry. A tam czekała na nas bardzo niemiła niespodzianka...... O tym noclegu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Najważniejsze, że przeżyliśmy.....
W niedzielę, w tym samym terenie co w sobotę, rozegrane zostały siedmioosobowe sztafety pokoleń, także w ramach Klubowych Mistrzostw Polski. W zeszłym roku w Jakuszycach wygraliśmy klubową sztafetę pokoleń z ogromną przewagą, prowadząc praktycznie od startu do mety. W tym roku wiedzieliśmy, że tak łatwo nie będzie. Od początku musieliśmy gonić rywali, ale udało nam się ich "dopaść" tuż przed metą. Emocje były ogromne do samego końca, ale ostatecznie Majka minęła linię mety 17 sekund przed Hanią Wiśniewską ze "Śląska" Wrocław i 27 sekund przed Pauliną Cygler z "Wawelu" Kraków. Nasza złota sztafeta pobiegła w składzie: Radek Piotrowski, Grzegorz Porzycz, Zuzia Morawska, Jacek Nowak, Grześ Nowak, Mateusz Wensław i Maja Morawska. Znakomicie pobiegła także nasza druga sztafeta, która w składzie: Maciek Hewelt, Max Sienkiewicz, Beata Nowak, Zbyszek Borek, Irenka Morawska, Piotrek Pesta i Ania Morawska, zajęła 14 miejsce w gronie 37 sztafet. Gratulacje dla Wszystkich!!!


Tutaj znajdziecie więcej zdjęć z KMP

 

*Polityka prywatności