Klubowe MP - 1 runda

UDOSTĘPNIJ:
20-09-2020
'

Na trzeci weekend września przeniesiona została z początku maja 1 runda Klubowych Mistrzostw Polski. Tak więc koronawirus tak ustawił rywalizację klubową, że wyniki poznaliśmy po 1 rundzie, ponieważ druga odbyła się zgodnie z planem w na początku września. Zawody w okolicach Świdnicy zorganizował Dolnośląski  Okręgowy Związek Orientacji Sportowej.
 

Rywalizacja rozpoczęła się piątkowym sprintem na Zamku Książ. Zarówno trasy, jak i teren były bardzo wymagające, żeby nie powiedzieć, że mało sprinterskie. Duże przewyższenia, momentami skaliste zbocza, na których zawodnicy walczyli o przetrwanie. Najlepiej z hardcorowymi trasami poradziły sobie nasze weteranki i weterani: Nina Raschupkina zwyciężyła w kategorii K35, Ewa Ukleja (K40) i Adam Pesta (M50) zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach, a Leszek Andrzejewski był 3 w M60. Najlepiej z młodzieży wypadł Krzyś Ukleja zajmując 3 miejsce w kategorii M12. Warto także wspomnieć, że Marcin Ukleja zwyciężył w kategorii Open Średniej. 
 

W sobotę przy pięknej słonecznej pogodzie w Bystrzycy Górnej odbył się bieg klasyczny. Meta zawodów była na stadionie, gdzie jednocześnie odbywał się miejscowy festyn. Świetne połączenie, bo finiszujący zawodnicy mieli dodatkowy doping, a przy okazji, ci mniej zmęczeni mogli wziąć udział w różnych konkursach festynowych. Teren zawodów, o czym wiadomo było już wcześniej, był mocno urozmaicony i wymagający, więc uczestnicy mieli co robić na trasie.
Tym razem nasza klubowa młodzież poradziła sobie zdecydowanie lepiej niż na piątkowym sprincie: Katia Cepurdej była druga w K16, trzecie miejsce ponownie zajął Krzyś Ukleja (M12) a także Piotrek Pesta (M20). Wśród "starszej młodzieży" ponownie zwyciężyła Nina Raschupkina (K35), drugie miejsce w M50 zajął Adam Witkowski, na najniższym stopniu podium upasowała się tym razem Ewa Ukleja (K40) oraz Sławek Ciećwierz (M40), a zwycięstwo w kategorii Open Krótkiej zaliczyła Ewelina Durka
 

Wieczorem po zawodach odbył się przełożony z wiosny Walny Zjazd Polskiego Związku Orientacji Sportowej, na którym odbyły się wybory Władz. Nowym Prezesem PZOS został Łukasz Charuba, któremu serdecznie gratulujemy!
 

Trzydniowe zmagania na KMP zakończyły niedzielne sztafety nad Jeziorem Bystrzyckim. Wszystkie nasze zespoły wypadły znakomicie. Ania Nowak razem z Patrycją Ukleja oraz Władkiem Cepurdej zwyciężyli w męskiej kategorii młodzików. Katia i Nina Cepurdej wraz z Anią Pesta zajęły 2 miejsce w kategorii juniorek starszych, a nasza "starsza" damska młodzież (Ewa, Iza Witkowska i Nina) także 2 miejsce w kategorii młodszych weteranek. Na najniższym stopniu podium znalazła się męska ekipa "starszej młodzieży" w składzie Adam+Adam+Sławek. Jeśli dodać do tego wysokie 6 miejsce sztafety w męskiej elicie (Maciek Hewelt, Piotrek, Mateusz Wensław) oraz ukończenie trasy na 7 miejscu przez "najstarszą młodzież" (Leszek, Sasza i Agata) - to daje naprawdę piękny obraz naszych sportowych wyczynów.

Jako Klub w Mistrzostwach Polski zajęliśmy wysokie 6 miejsce. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo dziękujemy!!!
 

tutaj znajdziecie więcej zdjęć z zawodów
 

 

*Polityka prywatności