KMP I runda

UDOSTĘPNIJ:
21-05-2018
'

I runda Klubowych Mistrzostw Polski odbyła się od piątku do niedzieli w okolicach Lublina. Zmagania rozpoczęły się od piątkowych sztafet w Otroczu. Pogoda zepsuła humory zarówno organizatorom, jak i startującym zawodnikom. Padał deszcz, a duże opady w ostatnich dniach przed zawodami zamieniły centrum zawodów w błotniste bajoro. W lesie nie było niestety wcale lepiej.
Nasz klub wystawił 6 sztafet, wszystkie ukończyły swoje biegi, a najlepsze, 3 miejsca zajęły sztafety dziewcząt w K12 (Patrycja, Weronika, Ania) oraz chłopców w M18 (Grzesiu, Piotrek, Grzegorz).
W sobotę, w tym samym miejscu odbyły się biegi indywidualne na dystansie klasycznym. Dla juniorów i młodzieżowców były to kolejne rundy eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy. Pogoda była nieco lepsza, ale w centrum zawodów jeszcze gorzej niż wczoraj. W lesie za to duże góry, dużo gliny oraz warczące i zatruwające powietrze quady.....
Najlepiej wypadli z naszych: Natalia Lazareva (K60) i Jacek Nowak (M40), którzy wygrali swoje kategorie. Drugie miejsca zajęli: Zuzia Morawska (K20), Beata Nowak (K45) i Agata Porzycz (K55). Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast: Patrycja Ukleja (K12), Grzegorz Porzycz (M16) i Radek Piotrowski (M21).
W niedzielę przy ładnej, słonecznej pogodzie odbyły się biegi sprinterskie na osiedlu w Lublinie. Beata Nowak (K45), Marina Movko (K55), Natalia Lazareva (K60) i Jacek Nowak (M40) wygrali w swoich kategoriach, a Patrycja Ukleja (K12), Agata Porzycz (K55) i Sergei Movko (M60), zajęli 3 miejsca. Klubowo wypadliśmy całkiem dobrze, co napawa optymizmem przed następną rundą KMP.
 

A tutaj możecie obejrzeć więcej zdjęć z zawodów

 

 

*Polityka prywatności