Inauguracja Sezonu

UDOSTĘPNIJ:
17-03-2019
'

I zaczęło się. Ruszył sezon startowy 2019. Jak co roku rozpoczynamy go startem w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w długodystansowym biegu na orientację. Jest to zarazem doskonały sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Bochni.

Nasza 30-osobowa ekipa tym razem udała się do Ryjewa. Wśród zawodników mały stresik jak tam rywale trenowali zimą, czym nas zaskoczą. Starsi rozpoczynali startem masowym, natomiast młodsi mieli start interwałowy.

Piękna pogoda sprzyjała rywalizacji na ciekawych trasach.  Nasi zawodnicy zaprezentowali się świetnie. Zdobyliśmy 20 medali w tym 8 złotych. Największy „łup” uzyskaliśmy w kategorii M18 gdzie całe podium należało do naszych zawodników. Mistrzami Województwa zostali: Patrycja Ukleja (K14), Beata Nowak (K45/50), Marina Movko (K55/60+), Tymon Kaszkiewicz (M10), Krzysztof Ukleja (M12), Grzegorz Nowak (M16), który w pokonanym polu zostawił wielu reprezentantów Kadry Narodowej Juniorów, Piotr Pesta (M18) oraz Maciej Hewelt (M21). Tak trzymać!

Tradycyjnie na pierwszych zawodach w sezonie został podsumowany Drużynowy i Indywidualny Puchar Pomorza 2018. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy drugie miejsce, za UMKS Kwidzyn, a przed UKS Siódemką Rumia. W klasyfikacji seniorów nasi zawodnicy wygrali, natomiast w klasyfikacji juniorów zajęliśmy miejsce trzecie. W Indywidualnym Pucharze Pomorza z 22 kategorii nasi zawodnicy wygrali rywalizację w 12 z nich. Brawo My!

 

Tutaj znajdziecie zdjęcia z zawodów

 

*Polityka prywatności