Bergen Sprint Camp

UDOSTĘPNIJ:
19-03-2018
'

W dniach 16-18 marca trójka naszych juniorów, pod opieką trenerki Agaty, wzięła udział w cyklu zawodów sprinterskich, organizowanych corocznie w pięknym norweskim mieście Bergen.
Bergen to drugie co do wielkości miasto Norwegii, położone na styku Morza Północnego i Norweskiego, zwane bramą do fiordów. Ze względu na swoje walory zabytkowe znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Byliśmy, widzieliśmy, miasteczko jest przepiękne i cudownie położone.
W ogóle to był wspaniały wyjazd, który z całą pewnością będziemy długo pamiętać. Trafiła nam się wyjątkowo słoneczna pogoda, co w Bergen zdarza się bardzo rzadko. Mieliśmy do dyspozycji bardzo fajny apartament, który w 100% zaspokajał nasze potrzeby, łącznie z bliskością do centrum zawodów. No i przede wszystkim czekały na chłopaków bardzo wymagające, urozmaicone trasy sprinterskie. Na zawodach wszystkie kategorie męskie rywalizowały na tych samych trasach, podobnie było z kobietami. Nasi juniorzy mogli więc porównywać się między innymi z najlepszymi seniorami, w tym z  medalistami Mistrzostw Świata w biegu na orientację: Norwegiem Øysteinem Kvaal Østerbø, Francuzem Fredericem Tranchandem, czy też Szwedem Jonasem Leanderssonem. Wyniki możecie obejrzeć w zakładce kalendarz>wyniki. W związku z tym, że osobno nagradzano zawodników do lat 16, to Grzegorz i Zbyszek dostąpili zaszczytu wystąpienia na dekoracji.
Na zakończenie wyjazdu, juz po biegach, wybraliśmy się na ciekawą wycieczkę na wzgórze Fløyen. Na górę wjechaliśmy kolejką, podziwialiśmy przepiękne widoki, a potem zafundowaliśmy sobie ekstremalne atrakcje przy zejściu do miasta. Było extra!!!

 

tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z wyjazdu

 

 

 

*Polityka prywatności