Informacje
trenerzy
zawodnicy
Agnieszka Andrzejewska

Przygodę z biegami na orientację rozpoczęła w wieku 11 lat. Początkowo dość intensywnie brała udział w zawodach, z czasem niestety coraz mniej z powodu różnych obowiązków. Zawsze jednak chętnie bierze do ręki mapę i udaje się do lasu. Twierdzi, że to zupełnie coś innego, ciekawszego, niż takie zwykłe bieganie. Uważa, że dzięki biegom na orientację zawarła wiele ciekawych znajomości, poznała przyjaciół, w tym również swojego męża. Należy raczej do zawodników, którzy nie marzą o miejscu na podium, ale wciąż wspaniale się bawią, szukając punktów w lesie.
"Otoczenie, w którym biegamy, pozwala na zobaczenie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, co bardzo lubię" - to cytat Jej wypowiedzi.
Agnieszka to bardzo zorganizowana osoba i tytan pracy. Obecnie studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku biotechnologia. Ukończyła także Szkołę Muzyczną, gra na akordeonie. 

Leszek Andrzejewski

Z zawodu jest geodetą. Praca przysparza mu sporo stresów, życie, jak twierdzi, czasem też. Orientacja sportowa dla niego, to oderwanie się od codziennych problemów, to możliwość pokonania ciekawej przeszkody, jaką jest bieg po leśnych wertepach, w celu odnalezienia punktów kontrolnych. Mimo fizycznego wysiłku to dla niego relaks i odpoczynek. W orientacji i w klubie bardzo ceni sobie towarzystwo "pozytywnie zakręconych" ludzi.
Miłośnik i znawca przyrody, klubowy zielarz. Poza tym niespokojny duch. Lubi chadzać własnymi ścieżkami. Jego zainteresowania są bardzo szerokie, próbował wielu rzeczy w swoim życiu.  Jest także morsem, dzięki niemu, niektórzy nasi klubowicze również spróbowali zimnych kąpieli.
Zawsze można na niego liczyć. Jeśli jest potrzebna pomoc, to Leszek na pewno pomoże.

 

Weronika Berg - "Wera"

Bardzo uzdolniona, ambitna i pracowita młoda osóbka. Realizuje się w bardzo wielu dziedzinach, więc musi dzielić czas na wszystkie swoje zainteresowania. Trochę cierpi na tym bno, bo Weronikę na pewno stać na wiele więcej, niż do tej pory osiągnęła.
Jest medalistką Mistrzostw Województwa na różnych dystansach, ale także, a może przede wszystkim wzorową uczennicą.

Zbyszek Borek - "Boniek"

Zabiegany orientalista od 2013 roku. Swoją przygodę rozpoczął od lekcji pokazowej na zajęciach wf w SP 47 w Gdyni. Pierwszą trasę ukończył przy pomocy leśnika, który pomógł mu odnaleźć się na drugiej stronie mapy.
Jego największym osiągnięciem jest zdobycie dwóch brązowych medali na Pucharze Najmłodszych w 2014 i 2015 roku w sztafecie. Poza tym ma na koncie kilka medali z Mistrzostw Województwa i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.
Lubi wspierać trenerkę Agatę podczas pracy w biurze zawodów organizowanych przez nasz klub. Bieg na orientację łączy z powodzeniem z grą  w siatkówkę.
Ukończył wzorowo, z tytułem "Absolwenta Roku" Gimnazjum nr 19 w Gdyni. Wielokrotnie wybierany "Uczniem Roku", na zakończenie szkoły podstawowej także otrzymał tytuł "Absolwenta Roku". Zwycięzca konkursu "Wiedzy o Gdyni" w kategorii gimnazjum, finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Udziela się społecznie, nie tylko w klubie.

Ewelina Breska
Nadia Breska
Wiktor Breska
Angelika Chęcińska - "Angi"

Angi pod panieńskim nazwiskiem Lińska była reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w bno w Danii w 2010 roku, złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w bno w 2009 roku, brązową medalistką Mistrzostw Polski w średniodystansowym bno w 2010 roku oraz brązową medalistką Mistrzostw Polski w biegu klasycznym w 2011 roku. W 2013 i 2014 roku wygrała półmaraton Żarnowiecki w kategorii Kobiet. 
Obecnie jest przede wszystkim pracującą matką dwójki wspaniałych dzieci - Maksia i Olimpki. Po przerwie macierzyńskiej zaczęła znowu regularnie trenować. Chce pokazać sobie i innym, że nie trzeba rezygnować z tego co się kocha, z pasji, wystarczy trochę determinacji i dobrego planowania. Uwielbia biegać w lesie, w terenie górzystym, czym bardziej jest zmęczona na treningu, tym ma więcej energii w ciągu dnia.
W wolnych chwilach (w pociągu, autobusie, wieczorami) szkicuje. Uważa, że to ją odpręża i przenosi człowieka w inny wymiar, najbardziej lubi rysować las, góry, jednym słowem naturę.
Angi to wspaniały człowiek, zawsze chętna do wszelkiej pomocy, no i piecze wyśmienite słodkości na nasze klubowe imprezy.

Maksiu Chęciński
Olek Chułek
Mikołaj Ciechanowicz - "Miki"

Swoją przygodę z biegiem na orientację rozpoczął w 2015 roku po lekcji pokazowej w SP nr 40. Największym jego osiągnięciem jest zdobycie brązowego medalu w kategorii M10N na Pucharze Najmłodszych w 2016 roku w Garczynie.
Bardzo systematyczny i pracowity na treningach, ciągle podnosi swoje umiejętności i powoli pnie sie w górę na listach wyników. Członek Kadry Wojewódzkiej Młodzików w orientacji sportowej.
W wolnych chwilach bardzo lubi tworzyć różne modele samolotów z papieru. W szkole lubi lekcje wf i muzyki.
Obecnie wzorowy uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 40.
Bardzo koleżeński, w klubie wśród rówieśników często występuje w roli rozjemcy i mediatora.

Małgosia Ciećwierz
Sławek Ciećwierz
Weronika Ciećwierz
Małgosia Czabańska

Z wykształcenia elektronik, z zawodu alpinista przemysłowy. Na studiach zaczęła się wspinać. Nie ma chyba takiego szczytu w Tatrach na którym by nie była. Wspinała się głównie zimą. Zdarzyło jej się podziwiać wschód słońca na Mont Blanc, trafić mimo piekielnej mgły do schroniska, znośnie przeżyć nieplanowane biwaki.
W orientacji jest już od przeszło 35 lat. Pierwsze starty to 3-4 godziny spędzane na trasie. Później lepiej, lepiej i lepiej. Największe osiągnięcie: złoty medal w sztafecie seniorek na Mistrzostwach Polski w barwach "Startu" Gdańsk. Lubi biegać i lubi las. Nie musi wygrywać żeby się dobrze bawić.
Małgosia to nasza klubowa oaza spokoju, zawsze gotowa do pomocy, zawsze na posterunku, no i to jedna z najlepszych zawodniczek w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Edek Czabański
Julka Gniewkowska
Maciek Grzybowski - "Grzybek"
Maciek Hewelt - "Hewi"
Kasia Januszewicz
Michał Januszewicz
Kamila Kaszkiewicz
Leon Kaszkiewicz
Tymek Kaszkiewicz

Zaczynał od spotkań "Z Mapą do Lasu", w których uczestniczył razem z mamą i bratem. Rok 2017 jest pierwszym, w którym Tymek rozpoczął samodzielne bieganie z mapą i to od razu z sukcesami. Największe z nich to I miejsce w biegu klasycznym oraz III miejsce w biegu sprinterskim w kategorii M10N na Pucharze Najmłodszych w Warszawie w 2017 roku.
Poza biegami na orientację udziela się także w innych dyscyplinach sportowych - żeglarstwie, pływaniu i tenisie stołowym. Lubi jeździć na rowerze. Miłośnik Minecrafta i gier planszowych.
Jego największym hobby są jednak środki lokomocji, a w szczególności pociągi. Marzy o podróży koleją transsyberyjską, TGV we Francji i Maglev'em w Szanghaju.
Wzorowy uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej.
Tymek to twardy i ambitny zawodnik, a przy tym fajny, lojalny i koleżeński kumpel.

Kacper Kilichowski
Amelka Kiszkiel Makiewicz
Michał Kleinszmidt
Kinga Klingiert
Natalia Lazareva
Kuba Miłkowski - "Miłek"

Od najmłodszych lat interesuje się matematyką i chciałby zostać naukowcem. Startuje z sukcesami w konkursach matematycznych, prowadzi kącik matematyczny w gazetce szkolnej. Interesuje się także historią, chętnie słucha muzyki i czyta książki. Lubi jeździć na rowerze, grać w badmintona, spacerować, robić eksperymenty i grać w Minecraft. Raczkuje w programowaniu. Wzorowy uczeń szóstej klasy.
Jego ulubione zwierzę to szczur, ale nieobce są mu także małe żabki.
Do biegu na orientację trafił w 2015 roku po lekcji pokazowej w SP 40. Największe sukcesy w tej dyscyplinie są jeszcze przed nim.
"Miłek" to uroczo "zakręcony" młody człowiek, a w konkurencji kultura osobista, dla wielu mógłby być niedoścignionym wzorem.

Ania Morawska - "Koza"
Irena Morawska
Majka Morawska - "Owca"
Ula Morawska
Zuzia Morawska

Najmłodsza z rodziny Morawskich (trzy siostry, brat, mama i tata), co automatycznie oznacza, że z orientacją ma kontakt od początku swojego życia.
Najbardziej z rodziny utytułowana. Jest Mistrzynią Europy Juniorów w biegu klasycznym i brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym, które to tytuły zdobyła na MEJ rozgrywanych w Heluszu w 2016 roku. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Przez wiele lat członkini Kadry Narodowej Juniorów w bno.
W lesie czuje, że żyje, każdy bieg to dla niej nowa przygoda i nowe wyzwanie.
Przyjaciółka i miłośniczka zwierząt, szczególnie królików. Lubi podróże małe i duże. Intersuje się zdrowym odżywianiem, uwielbia gotować, piec i eksperymentować w kuchni. Często karmi nas swoimi zdrowymi wypiekami.
Poszukuje własnej drogi w życiu, stara się cieszyć każdym dniem.
Wzorowa absolwentka III LO w Gdańsku, laureatką konkursów przedmiotowych, obecnie studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Skandynawistyka.
Bardzo wspiera naszych młodych zawodników w ich postępach, szczególnie podczas analizy po biegu, udziela im cennych porad.

Paweł Morawski
Marina Movko
Sergei Movko
Kuba Niedbała
Ania Nowak
Beata Nowak
Grześ Nowak
Jacek Nowak
Adam Pesta
Ania Pesta
Piotrek Pesta

Przygodę z orientacją sportową rozpoczął w 2013 roku, wcześniej brał udział w rajdach na orientację razem z tatą.  Jego największe osiągnięcia to brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu nocnym w Piechowicach w 2017 roku, brązowy medal wspólnie z Grzesiem Porzyczem i Grzesiem Nowakiem na Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym w Leśniewie w 2017 roku  oraz złoty medal w sztafecie na Pucharze Najmłodszych  w 2015 roku w Sztutowie także razem z Grześkami.
Interesuje się motoryzacją i sportem. Wzorowy uczeń. Na zakończenie gimnazjum otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Gdyni za najlepiej napisany test gimnazjalny w szkole. Laureat wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z biologii. Obecnie uczeń VI LO w Gdyni. 
Bardzo ambitny, im dłużej biega na orientację, tym jest bardziej zaangażowany i systematyczny. Koleżeński, lubiany wśród rówieśników.

 
Maciek Pestka

Student Politechniki Gdańskiej na kierunku Nanotechnologia. To jednak nie wszystko czym się zajmuje: dodatkowo dokształca się w kierunku informatycznym i dorywczo pracuje już od 16 roku życia.
 Do biegu na orientację trafił w 2010 roku po gdyńskich zawodach szkolnych. Spodobało mu się i został. Trenuje dla przyjemności.
Pracowity, wytrwały, systematycznie dąży do celu. Trzeba Go podziwiać za to, jak sobie radzi w swoim młodym, niełatwym życiu.

Karol Pietrowicz

Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość a obecnie doktorant na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Mówi o sobie "Człowiek Hobby", trenował 4 różne style taneczne, zgłębiał tajniki sztuczek karcianych i od niedawna regularnie odwiedza escape roomy. Jego wielką pasją są gry bitewne, w których zdobywał wiele tytułów na arenie krajowej i międzynarodowej, zarówno indywidualnie jak i z reprezentacją Polski, w której gra już od kilkunastu lat. W ostatnim czasie udało mu się usiąść na fotelu w programie Huberta Urbańskiego i zagrać o milion złotych.
Do biegów na orientację trafił w wieku 10 lat, uczęszczając do klasy sportowej o takim właśnie profilu, prowadzonej przez nauczyciela geografii Bogdana Gackowskiego. Przez trzy lata intensywnej przygody z BnO, jako czołowy zawodnik Pomorza w swojej kategorii wiekowej, zdobył m.in 5-te miejsca na Pucharze Najmłodszych 2001 i Wawel Cup 2002.
Po przeszło 13 latach przerwy powrócił do biegów na orientację, w miarę możliwości skupia się bardziej na pomocy w klubie, a nie na samych startach. Jest Szefem klubowej Komisji Rewizyjnej.

Radek Piotrowski - "Radzio"

Aktywność sportową łączy z bardzo wymagającymi studiami na Politechnice Gdańskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Przygodę z orientacją rozpoczął w 2009 roku.  Od 2012 roku reprezentuje nasz kraj na zawodach międzynarodowych. W tym właśnie roku, wspólnie z kolegami z reprezentacji Krzysztofem Rzeńcą oraz Łukaszem Wiśniewskim zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od juniora, poprzez młodzieżowca skończywszy na seniorach. Poza bieganiem na orientację, startuje  również z sukcesami w imprezach biegowych takich jak City Trail czy Grand Prix Gdyni. Jego rekord życiowy na 10 km wynosi 34:15
Bardzo zaangażowany w życie klubu, chętnie służy pomocą młodszym zawodnikom.

Tymek Pobłocki
Grzegorz Porzycz - "Grzegi"

Podobnie jak starszy brat, "dzięki" rodzicom przygodę z orientacją rozpoczął jeszcze przed urodzeniem. Wielokrotny medalista "Pucharu Najmłodszych", czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski Dzieci. Od tego sezonu biega w kategorii juniora. Jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów w biegu na orientację. W kwietniu 2017 roku sprawił dużą niespodziankę zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w długodystansowym biegu na orientację. W tym samym roku zdobył wspólnie z kolegami klubowymi Grzesiem Nowakiem i Piotrkiem Pestą brązowy medal na Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym.
Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2018 roku w Bułgarii.
W ostatnich dwóch latach trapiły go długotrwałe kontuzje (złamana ręka, potem złamana noga), które zahamowały nieco jego rozwój sportowy.
Ukończył z wyróżnieniem klasę językową w Gimnazjum nr 11 w Gdyni, zostając jednocześnie Sportowcem Roku w szkole. Obecnie uczeń VI LO w Gdyni.
Bardzo lubiany wśród rówieśników, znany klubowy dowcipniś i autor niekonwencjonalnych, szalonych pomysłów, niekoniecznie akceptowanych przez zespół trenerski.

Zbyszek Porzycz - "Zbir"

Przygodę z orientacją "dzięki" rodzicom, rozpoczął jeszcze przed urodzeniem. Podczas kilkunastu lat biegania zdobył wiele nagród i medali w różnych kategoriach wiekowych na zawodach różnego szczebla. W kategorii juniorów młodszych w 2011 roku wspólnie z Majką i Radziem zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym, a w 2012 roku wspólnie z Zuzią zdobył srebrny medal na I Mistrzostwach Polski w sprinterskim bno. Jako junior w 2014 roku wspólnie z Majką, Zuzią i Radziem został Mistrzem Polski w sztafetach sprinterskich.
Obecnie rozwija swoje umiejętności i poszerza wiedzę jako masażysta i fizjoterapeuta.

Jasiek Prejzner
Jarek Sass
Max Sienkiewicz
Robert Stefaniak
Ewa Ukleja
Krzyś Ukleja
Marcin Ukleja
Patrycja Ukleja - "Pati"
Mateusz Wensław - "Mały"

Przygodę z BnO rozpoczął w 1998 roku, będąc uczniem IV klasy w SP 47 w Gdyni. Wszechstronnie utalentowany sportowo, najlepszy piłkarz nożny wśród biegaczy na orientację i najlepszy biegacz na orientację wśród piłkarzy. Od 2007 roku żołnierz Wojska Polskiego, gdzie zawodowo kontynuuje uprawianie biegu na orientację.
Przez lata swojej kariery osiągnął wiele mniejszych i większych sukcesów. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, poczynając od młodzika, poprzez juniora, młodzieżowca, na elitarnej kategorii seniorów kończąc. Członek kadry narodowej juniorów i później seniorów, reprezentant kraju na Mistrzostwach Świata i Europy.
Jego największym sukcesem jest zdobycie złotego i srebrnego medalu na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Brazylii w 2011 roku oraz brązowego medalu na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Korei Południowej w 2015 roku.
Jeśli tylko pozwala mu na to praca zawodowa, zawsze pomocny przy organizacji różnych przedsięwzięć klubowych.

Iza Witkowska

Do orientacji trafiła z lekkoatletyki, przez jakiś czas godząc obie dyscypliny. Swego czasu siała postrach wśród biegaczek na orientację a i teraz od czasu do czasu wraz z mężem Adamem potrafią zrobić zamieszanie przy podium.
Po sukcesach w kategorii juniorów na jakiś czas zniknęła z orientacji, wracając po latach razem z mężem i trójką dzieci.
Srebrna medalistka Mistrzostw Polski w długodystansowym bno w 2014 roku w kategorii Masters K40. W 2013 roku zdobyła wraz z Adamem brązowy medal na Mistrzostwach Polski w sztafetach sprinterskich w kategorii młodszych weteranów.
Lubi rekreacyjnie zjeżdżać na nartach, jeździ z Adamem jako pasażer na motorze i jest perfekcyjnie zorganizowana.
Jak tylko ma czas, pomaga w klubie przy organizacji zawodów, no i dokarmia nas ciastami, w pieczeniu których, jest Mistrzynią Świata.

Adam Witkowski

Przygodę ze sportem rozpoczynał od lekkoatletyki. Był Mistrzem Polski w Przełajach. Przez jakiś czas godził lekkoatletykę z biegiem na orientację, z sukcesami. Po założeniu rodziny, wraz z żoną Izą, na jakiś czas wzięli rozbrat z orientacją. Na leśne trasy po latach wrócili razem z dziećmi. Dzieci wydoroślały, poszły swoimi ścieżkami a Adam wraz z Izą zostali.
W 2013 roku zdobył wraz z Izą brązowy medal na Mistrzostwach Polski w sztafetach sprinterskich w kategorii młodszych weteranów, a w 2015 roku został Mistrzem Polski w długodystansowym biegu na orientację w kategorii Masters do 45 lat.
Prowadzi z żoną rodzinną firmę, która zaopatruje nas w woreczki do map.
Zapalony miłośnik motocykli, jeździ także na nartach zjazdowych.